fonradar

Torba piyangosunda büyük ikramiye kime

Merhaba arkadaşlar,

Aşağıda Şükrü kızılotun 06 mart 2011 tarihli makalelesinin bir kısmı var. Bu makalayi sizinle paylaşmak gereği duydum. Bunun nedenini makaleyi okuyunca daha iyi anlayacaksınız.

Torba piyangosunda büyük ikramiye kime

HADİ bilin bakalım.

Torba Yasa piyangosunda büyük ikramiye kime çıktı?
ÖZEL KORUMA
Vergi ve prim borcu olanlar ile ihtilaflı dosyalara;
- Önce, ciddi indirimler sağlandı.
- Sonra da uzun vadeli bir ödeme planı yapıldı.
Örneğin; esnafa, sanatkâra, tüccara, serbest meslek erbabına ve diğer bireyler ile şirketlere, 36 ayı bulabilen bir ödeme kolaylığı sağlandı. Belediyeler için bu süre 72 ay oldu.
Peki... En uzun ödeme vadesi tanınanlar kim biliyor musunuz?
Hemen açıklayalım; 84 ay ile futbol kulüpleri!..
NE VERGİSİ!
Kulüplerin; Digitürk'ten 10-20 milyon dolar, aldıkları puana göre 5-20 milyon lira arasında değişen gelirleri var. Ayrıca, biletli seyircilerden, loca satışlarından gelirleri var.
Şimdi diyeceksiniz ki ?Herhalde bu gelirlerin vergisini ödememişler.?
Hayır efendim; bu gelirler kurumlar vergisinden muaf.
?O halde ne?? diyeceksiniz. Onu da açıklayalım.
Ödeme yapan Digitürk ve diğerleri kulüplere, ?Al bunu vergi dairesine yatır? diye ?emanet olarak? KDV veriyorlar ya işte o KDV'leri ve futbolculardan yüzde 5-15 arasında kesilen vergileri yatırmıyorlar.
O paralar da yabancı futbolculara yarıyor!
Sonra da ödenmeyen borçlara indirimli ve 84 ay vadeli büyük ikramiye çıkıyor!..

şükrü kızılot
kaynak:hurriyet.com.tr

Yukarıda da anlatıldığı gibi futbol kulüpleri kurumlar vergisinden muaf oldukları yetmiyormuş gibi bide en uzun vade onlara tanınmış.

Futbolda klüpler,yöneticiler, futbolcular vb. milyon dolar kazanıyorlar ama vergiye gelince muaf oluyorlar.
bence buna bir dur dememiz lazım. Bununla ilgili facebook sayfası açtım.

http://www.facebook.com/pages/Futbol-Kul%C3%BCplerinin-Vergi-Muafiyetinin-Kald%C4%B1r%C4%B1lmas%C4%B1n%C4%B1-%C4%B0stiyoruz-Sayfas%C4%B1/204450232913835

desteklerseniz sevinirim.

Ynt: Torba piyangosunda büyük ikramiye kime

Futbol kulüplerine bu avantajların sağlanmasının nedeni, Fifa' nın finans yapısı uygun olmayan kulüplerin Avrupa kupalarına alınmamasını sağlayan yeni düzenlemeleri.

Futbol sektörünü bu kadar aşırı kollama niye? futbolun ayrıcalığı ne? Anayasada böyle bir madde mi var? Futbol kluplerini vergide kayırın diye...

Ayrıcalığı futbolla yatıp futbolla kalkan bir millet olduğumuz içindir!

ya arkadaşlar üç kuruşa top oynuyorlar adamlar zaten

:)))

sonrada vergi adaleti diye nutuk atarlar.

ZİNDAN ' Alıntı:
Futbol kulüplerine bu avantajların sağlanmasının nedeni, Fifa' nın finans yapısı uygun olmayan kulüplerin Avrupa kupalarına alınmamasını sağlayan yeni düzenlemeleri.

iyi de klupler orada bizi rezil edecek diye vergiden demi muaf olacak ?

ama iş güç kurmaya çalışan vatandaşa yüklen gitsin

ne desek boş

YILMAZCELIK57 ' Alıntı:
ZİNDAN ' Alıntı:

iyi de klupler orada bizi rezil edecek diye vergiden demi muaf olacak ?

ama iş güç kurmaya çalışan vatandaşa yüklen gitsin

ne desek boş

Sizde öyle sorular soruyorsun ki, bir an kendimi Başbakan, maliye bakanı felan hissettim vallaaa.!!!

Bize her şey müstehak...

Facebook da sayfa açtım "futbol kulüplerinin vergi muafiyeti kaldırılsın" diye. Saçma sapan sayfalara binlerce insan üye oluyorken bu sayfaya 3 kişi üye oldu. Üyelerden biri de benim:)

Bize her şey müstehak...

Vergi affına ben büyük ikramiye şuna çıktı buna çıktı vb diye bakamıyorum malesef.
Bu tür aflar olduğu sürece meslek mensubunun yaptığı işi izah neredeyse imkansızlaşıyor.
hiç bir şeyi doğru yapmasan ne olur ki.. ver 1 nolu dilekçeyi olsun bitsin bide yalandan matrah attır. ne inceleme var ne bişi.

bende kredi çekip arabanın vergisini filan ödemiştim geçen senelerde. çok safım çok.