Trafik Müşaviri S.Meslek Makbuzu ?

"Sayın Onursal Taştan,bir Arzuhalci hangi konuda ihtisas ve eğitim almıştır merak ediyorum."

Sn. Başdemir;

Bu soruyu bana niçin soruyorsunuz. Bu kanunu ben çıkarmadım ki; Ben sadece bu konuda sesli düşündüm. (pardon yazdım) Arzuhalcilerle ilgili bu durumun tartışmalı olduğunu ben de belirtmişim. Ona bakarsanız müzisyenlerin yanı sıra müzik organizasyonlarına aracılık edenleri de serbest meslek kapsamına almışlar. (Şimdi serbest meslek nedir, ne değildir. ayıklayın pirincin taşını.)

Yasalarda bir yığın çelişkili hükümler var.

Vergi yasaları 2006 ya kadar yeniden yazılacak. Umalım ki bu yasalar daha basit, anlaşılır, net ve çelişkisiz olsun.

Başka söyleyecek bir şey var mı?

Sayın Başdemir,

Böyle bir konu yüzünden hiç kimse üzülmesin... Yasalar ne diyorsa o oluyor ve ne yazık ki iki gündür -ilginçtir- bu konuda araştırma yapıyorum. Özellikle de özelge arıyorum ve bulamıyorum....

Trafik İş Takipçiliği işini herkes yapabilir mantığına katılıyorum. Ama bir doktorluğu, diş hekimliğini, sm-smmm liği herkesin yapamayacağından yola çıkarsanız daha iyi anlaşılacaktır konu..... Doktorun, diş hekiminin, bizlerin uzun eğitim süreçlerinden sonra, çok para harcayarak bu konumlara kolay gelmediğimizi de hatırlatarak....
SM ya da Ticari vs. faaliyetin sınırını yasalar çizmiş ve gerekli görmüş ki bir farklılığa, ayırıma gitmiş diyorum.

Herkese saygı duymak konusunda sorun yaşanacağını da sanmıyorum....

Saygılarımı sunuyorum

Merhabalar,
Sayın Nur Arslan,en son yazdığınız yazıya tamamen katıldığımı ifade etmek istiyorum ve bu noktada hiçkimse ile ayrı bir görüş içersinde değilim.Benim takıldığım nokta siz meslekleri sayarken
Ama bir doktorluğu, diş hekimliğini, sm-smmm liği herkesin yapamayacağından yola çıkarsanız daha iyi anlaşılacaktır konu.....
arkadaşların bu meslekler içine Arzuhalciliği de sokma çabalarıdır.Bunu bana kimse izah edemez.

Saygılarımla...