fonradar

Tüik Anketi

asiye780

Katkı Sunan Üye
Bu kadar iş yükünün yanı sıra bir de elektronik ortam da TÜİK anketi verilmeye başladık.Vurun abalının sırtına...Bizim iş müşavirlikten çok katiplik mesleğine iyice döndü.Tüik sistemi de o kadar ağır ve sıkıntılı ki.vermessek 2000tl de cezayı dayamışlar hemen..Yapıp dolduran var mıdır.mizan ve kvb leri xml formatın da olması gerekiyor.Sesimiz çıkmadıkca daha çokkk iş yüklemeye devam edecekler gibi görünüyor doğrusu...

Bu kadar iş yükünün yanı sıra bir de elektronik ortam da TÜİK anketi verilmeye başladık.Vurun abalının sırtına...Bizim iş müşavirlikten çok katiplik mesleğine iyice döndü.Tüik sistemi de o kadar ağır ve sıkıntılı ki.vermessek 2000tl de cezayı dayamışlar hemen..Yapıp dolduran var mıdır.mizan ve kvb leri xml formatın da olması gerekiyor.Sesimiz çıkmadıkca daha çokkk iş yüklemeye devam edecekler gibi görünüyor doğrusu...

Gönderdikleri kağıt şuan önümde o bana bakıyor ben ona :) Öğleden sonra halledip kurtulmayı düşünüyorum. Bugün bitirebilirsem size yazarım.

tüik anketi her işyeri için zorunlu mu yoksa sadece kendisinden bilgi talep edilenler mi bilgi veriyor

Arkadaşlar yıl içerisinde nevi değiştirip a.ş. olduk anket girişinde size özel hesap dönemi var mı diyor orada a.ş. oldugumuz dönemi seçmelimiyim? seçersem ilk aylara ait sgk gibi bilgileri yazarsan tezatlık olmaz mı ve son olarak sistemde unvanımız a.ş. görünmekte.

Sayın sergok, A.ş olmadan önceki şirket farkı olduktan sonraki şirket. TUİK anketi hangi A.Ş yada Ltd. için istemiştir. onun bilgilere göre dolduracaksınız. Özel hesap dönemi bu konuyla alakalı bir yer değildir.

Tüik anketinde dönem içi alış rakamını nasıl bulabilirim.
Hesaplar şu şekilde
(2013 ) kesin mizanda Borç Bakiye 1.165.243 Alacak Bakiye 1.019.820 Kalan : 145.423 Tl
(2014 ) kesin mizanda Borç Bakiye 2.215.000 Alacak Bakiye 2.061.350 Kalan : 153.650 Tl
Ben 896.107 olarak çıkarıyorum ama bu da 191 kümülatifi tutmuyor haliyle. İlk kez tüik doldurucam daha önce dolduran arkadaşlardan yardım bekliyorum

Muhasebe Programından Mizanını aç ve hesapların içine girerek muavin raporundan yıl içinde alınanları toplayarak girmen daha sağlıklı olur.

defteri 2015 te devraldığım için bunu yapamıyorum o yüzden sistemden ancak kezin mizan ları indirdim . Başka bi yolu yok sanırım şu durumda