Tür Değişikliğinde Kesin Mizan Bildirimi Ceza

asuri33

Katkı Sunan Üye
Üyelik
19 Tem 2008
Mesajlar
147
Konum
İSTANBUL
Arkadaşlar Nisan ayında nevi değişikliği ile Ltd Şti mizi AŞ ye çevirdik.

Fakat bildirimlerle ilgili bir sorun oluştu.Kesin mizan bildirimini 1 aylık süre içinde vermemiz gerekirken süresinden sonra kıst dönem olduğu için (2014 Yılı) elden bildirimde bulunduk.Vergi dairesi de gecikmeden dolayı VUk 355/1-1 vuk mükerrer 257 gereğince 1200 tl 3074-oucz kesti.

Süresinden dolayı elden verilen bildirimin cezası sizce daha az olmamalı mı ?

Kanun maddesi ve gerekçesiyle birlikte cevaplarsanız sevinirim.

İyi Çalışmalar.
 

bulent249

Fenomen Üye
Üyelik
27 Ara 2006
Mesajlar
4,172
Konum
ADANA
VUK 432 Nolu tebliğle Mük.257 madde cezası 1.200 TL.olmuştur. İndirim uygulaması bildirimlerde değil beyannamelerin geç verilmesinde uygulanır.
 

Benzer konular

Üst