Türmob E-Tahsilat

Merhabalar,

Türmob'a ait E-Tahsilat uygulaması hakkında bilgi ve kullanım tecrübesi olan, bu uygulamayı aktif olarak kullanan bir meslektaş var mıdır ? Artı ve eksi yönleri nelerdir ?

Uygulamanın açıklaması: "Hiçbir ek ücret ödemeden ve hiçbir teknik alt yapıya ihtiyaç duymadan, E-Tahsilat ile müşterilerinizden ödemelerinizi kredi kartı ile tahsil edebilirsiniz. Taksitli veya tek çekim olarak tahsil ettiğiniz tutar TÜRMOBKart hesabınıza anında geçer." şeklindedir.

http://turmobkart.com.tr/ sitesinde çok yüzeysel bilgiler verilmiş .Bu uygulamayla alakalı olarak Türmobla görüşeceğim o zaman öğrendiklerimi yine buraya yazarım.

Ama bu konuda bilgisi olan, kullanan biri varsa tecrübelerini anlatırsa çok memnun olurum.

Herkese iyi çalışmalar

Şahsen hiç kullanmadım,ilgilenmedim de.Bu sistemi kullanan var mı,ondan da şüpheliyim.
Yakın zamanda kartla ödeme yapmak isteyen mükelleflerimiz oldu. Nasıl yapılır edilir diye araştırırken Türmob-e tahsilat çıktı karşıma. Çevremdeki mali müşavirlere sorduğumda en ufak bir fikirleri bile yoktu. Forumda da daha önce bu konuyla ilgili bir şey bulamadım. Merak ediyorum kullanan var mı ? :)

Yakın zamanda kartla ödeme yapmak isteyen mükelleflerimiz oldu. Nasıl yapılır edilir diye araştırırken Türmob-e tahsilat çıktı karşıma. Çevremdeki mali müşavirlere sorduğumda en ufak bir fikirleri bile yoktu. Forumda da daha önce bu konuyla ilgili bir şey bulamadım. Merak ediyorum kullanan var mı ? :)
Biliyorsunuz Turmob'un e-birlik sözleşme bölümünde yapılan tahsilatları girdiğimiz bir alan var.Sanıyorum bahsettiğiniz tahsilat işlemi,o bölümlere otomatik entegre oluyor ve mükellefin sözleşme hesabına otomatik aktarılıyor.
Fajat E-birlik sözleşmelerinde ki tahsilat giriş kısmı sanmıyorum ki her meslektaşımın anlık giriş yapabildiği bir alan olsun.Hatta 5-6 yıldır e-birlik sözleşmesi faal olmasına rağmen daha bu yıl başında gelir idaresiyle entegrasyonunu zorunlu tuttular.Yani turmob bile kendi yazılımının arkasında tam duramadı.
Neticede e-tahsilat bölümü bahsettiğim kısım için yapılıyorsa bence hiç gerek yok.Ben tahsilat yapayım,o kısma girer manuelde girerim ben ki öylede yapıyorum.
Ama karar sizin tabiki.Gidin bankadan pos cihazı alın,yine kartla tahsilat yaparsınız.

Biliyorsunuz Turmob'un e-birlik sözleşme bölümünde yapılan tahsilatları girdiğimiz bir alan var.Sanıyorum bahsettiğiniz tahsilat işlemi,o bölümlere otomatik entegre oluyor ve mükellefin sözleşme hesabına otomatik aktarılıyor.
Fajat E-birlik sözleşmelerinde ki tahsilat giriş kısmı sanmıyorum ki her meslektaşımın anlık giriş yapabildiği bir alan olsun.Hatta 5-6 yıldır e-birlik sözleşmesi faal olmasına rağmen daha bu yıl başında gelir idaresiyle entegrasyonunu zorunlu tuttular.Yani turmob bile kendi yazılımının arkasında tam duramadı.
Neticede e-tahsilat bölümü bahsettiğim kısım için yapılıyorsa bence hiç gerek yok.Ben tahsilat yapayım,o kısma girer manuelde girerim ben ki öylede yapıyorum.
Ama karar sizin tabiki.Gidin bankadan pos cihazı alın,yine kartla tahsilat yaparsınız.
Değerli cevabınız için teşekkürler, araştırmadayım.

Muhasebecilere özel değil ama biz uzun süredir kredi kartı ile tahsilat için Wirecard'ın "Satış Linki" sistemini kullanıyoruz.

Sabit hiçbir masrafı yok, ödeme üzerinden %3,22 komisyon alıyor. Wirecard'a başvuru yapıp (sözleşme imzalayıp) onların sistemleri üzerinden kullanıyorsunuz.

İstediğiniz kişinin emailine mail olarak ya da cep telefonuna sms olarak Ödeme Linki gönderiyorsunuz. Gönderdiğiniz kişi de kart bilgileri ile bilgisayarından veya cep telefonundan ödemesini yapıyor.

Ödeme linkini istediğiniz tutarda peşin veya taksitli gönderebiliyorsunuz. Oldukça pratik ve masrafsız bir sistem, tavsiye ederim.