Türmob eğitimleri hk.

ibrahimseckiner

Katkı Sunan Üye
Turmobun düzenleyeceği TTK, Muhasebe Standartları ve bağımsız denetim eğitimlerinin başvuruları 26.12.2011 08.01.2012 tarihleri arasında başlıyor. Başvurular yukarıdaki tarihler arasında internetten yapılacaktır. Sınıfların oluşumu başvuru sırasına göre yapılacaktır. Herkese sevgiler

Ynt: Turmob eğitimleri

Y.M.M. VE S.M.M.M. ODASI BAŞKANLIKLARI?NA ...
"Yeni Türk Ticaret Kanunu", 'KOBİ?ler için Türkiye Finansal Raporlama Standardı" ve Denetim, Denetim Standartları ve Uygulamaları" alanlarında meslek mensuplarımıza yönelik eğitim faaliyetlerinin yapılabilmesini sağlayacak çalışmalar yerine getirilmiştir.
Bu kapsamda: eğitim alanlarına göre dokümanlar hazırlanmış, eğitimlerde görev alacak eğiticilerin yetişerek yetkinleşmeleri sağlanmış ve http://egitim.turmob.org.tr adresli portal oluşturulmuştur.
Portal,
? Meslek mensuplarımızın eğitim talebinde bulunabilmelerine,
? Eğitim taleplerinin Odalarımız ve TÜRMOB tarafından anlık olarak izlenebilmesine,
? Eğiticilerin eğitim için görevlendirilebilmesine,
? Türkiye geneli için eğitim planlaması yapılabilmesine,
? Eğitim sonu işlemlerinin yapılabilmesine,
? Yüz yüze eğitim faaliyetlerinin uzaktan eğitim ile desteklenmesine,
olanak sağlayacaktır.
Odalarımızın portala erişim sağlayabilmeleri ve portal üzerinde işlem yapabilmelerini sağlamak üzere; portala erişim sağlayarak işlem yapacak Oda görevlilerine ilişkin,
? Ad Soyad
? Görev
? T.C. Kimlik Numarası
? Aktif Elektronik Posta Adresi
Bilgilerinin, 26 Aralık 2011 tarihine kadar, TESMER Temel Eğitim ve Staj Merkezi Başkanlığına (Dikmen Caddesi No: 562 Dikmen / ANKARA) yazılı olarak ve ayrıca [email protected] adresine e-Posta ile bildirilmesi gereklidir.
Eğitimler için çok sayıda başvuru alınabileceği öngörüsü ile ilk aşamada eğitim başvuruları 26 Aralık 2011 / 8 Ocak 2012 tarihleri arasında portal üzerinden alınacaktır. Bu tarih aralığında alınmış başvurular için gerekli eğitim planlaması yapılacak ve eğitimler
gerçekleştirilmeye başlanacaktır. İlk aşamada başvuru yapmamış meslek mensuplarımız daha sonra belirlenecek tarihlerde başvurularını portal üzerinden yapabileceklerdir.

"Bağımsız Denetim Eğitimi" için daha önce Birliğimize yapılmış olan başvurular; ilgili Odalarımıza gönderilmiştir. Bu başvurular, ilgili Odalarımız tararından portala kaydedilecek ve meslek mensuplarımıza, portal üzerinde yapmaları gereken işlemler hakkında Odalarımızca bilgi aktarılacaktır.
?Bağımsız Denetim Eğitimi" için daha önce Birliğimize yapılmış olan başvurular, eğitim planlamasında öncelikli olarak değerlendirilecektir.
Eğitim planlamasının yapılabilmesi için Odalarımızın eğilimlerde kullanacakları eğitim salonlarına ilişkin aşağıdaki bilgileri 8 Ocak 2012 tarihine kadar TESMER'e bildirmeleri gereklidir.
? Eğitim salonu adı.
? Eğitim Salonu adresi,
? Eğitim salon numarası.
? Eğitim salonu kapasitesi,
? Eğitim salonu oturma düzeni, (masa, kolçaklı sandalye, sıra. kolluk ...)
? Projeksiyon cihazı, projeksiyon cihazı için perde, projeksiyon cihazının bağlanabileceği bilgisayar olup olmadığı,
? Ses düzeni bulunup bulunmadığı,

TTK, KOBİ-TFRS ile Denetim, Denetim Standartları ve Uygulamaları alanlarında yürütülecek eğilim faaliyetleri için meslek mensuplarımızın 26 Aralık 2011 / 8 Ocak 2012 tarihleri arasına http://egitim.turmob.org.tr portal üzerinden başvuru yapabileceklerine ilişkin olarak uygun araçlarla duyuru bilgilendirme çalışmalarının yapılmasını rica ederim.

Saygılarımızla,

YMM Nail SANLI
Genel Başkan .......

Paylaşımın çok güzel stajerzade. Teşekkürler. Şu an mesleğimizde bir tarih yazılıyor. hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Bu işlerin bu ülkede olmasına vesile olanları meslektaşlarımız umarım hiç unutmazlar.

Fark yaratılmış yine duyuruyla

teşekkürler

a- 15 yıl ve 7 yıl mesleki tecrübe kavramı bana biraz afaki geldi- SPK ya tabi firmaların ki bu firmaların çoğunda daha karmaşık denetim teknikleri ve uygulamarı mevcutken, daha Başdenetçi olabilmek için dahi 15 yıl kıdem gerekmezken, TTK tabi denetimde 15 yıl-7 yıl süre dile getirilmesi bana rasyonel gelmedi.

b- 3 yıl staj konusu da çok aklıma yatmadı, şimdi 3 yıl staj yapmış smmm ye gel bir 3 yıl daha mı staj yapın denecek???, üstelik anladığım kadarı ile 15 yıllık kıdeme sahip meslek mensubuna denetçi yetkisi verilirse, smmm yanında, 3 yıl smmm stajı yaptığı kişinin yanında, 3 yıl da bağımsız dentçi stajımı yapacak? bu durumun da izahının mümkün olmayacağı kanaatindeyim.

c- denetçi olabilmek için en az yüksek okul mezunu olma şartı, kanunen mümkün değil, artık 4 yıllık üniversite mezunu omayanların smmm sınavlarına kabul edilmediği, SPK denetçisi olabilmek için en az 4 yıllık üniversite mezunu olma şartının getirildiği bir durumda, TTK denetçilerinin en az yüksek okul mezunu olması mevzuat gereği mümkün görünmüyor, şu dnebilir tabi ki, özel smmm (ki tasvip etmediğim bir uygulama) sınavı ile smmm olan yüksek okul mezunu sm lerin, çemberin dışında tutulmaması amaçlanmış olabilir, öyleyse, anayasa gereği, lise ve ortaokul mezunu smmm lerinde bu kapsama alınması gerekecektir...

Benim se tüm bu süreçten anladığım, konunun oldukça karmaşık olduğu ve ilgili komisyonlarda da bu konuların henüz netliğe kavuşmadığı noktasında

Tarih değişmiş. Tesmer ana sayfa duyuru aşağıdaki gibi....

MESLEK MENSUPLARIMIZ İÇİN
Ø Yeni Türk Ticaret Kanunu
Ø Muhasebe Ve Finansal Raporlama Standartları
Ø Denetim, Denetim Standartları ve Denetim Uygulamaları

TÜRMOB EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR.
Eğitimler katılım için başvurunuzu, http://egitim.turmob.org.tr adresli portal üzerinden yapabilirsiniz. Başvurular ilk aşamada 2 Ocak 2012 / 15 Ocak 2012 tarihleri arasında yapılabilecektir.

http://www.tesmer.org.tr/

İSMMMO sitesi çalışmıyor. Görüştüm IT ile, eğitim için bilgi yükleniyor.Daha önce TÜRMOB 1 nolu tebliğe başvuru yapan meslek mensupları bahsi geçen eğitime öncelikli olarak katılacak. TÜRMOB başvuru yapanların bilgilerini odalara göndermiş durumda.

HErkeze hayırlı olması dileğiyle;

Saygılarımla;

Nasıl yaptınız calısmıyor kı ?

Bu çalışma süresi nedir serbest, bağımlı, diğer demişler belge aldıktan sonraki çalıştığımız yılmıdır bu

Merhaba,
Arkadaşlar ben belgemi aldım ancak belgemi çalıştığım firmada kullanmıyorum. Bu çalışma süreleri kısmına belge alım tarihinden sonrasımı yazılacak?

çokta elzem değil. zira öyle olsaydı combo box ile alanı geçerlerdi. Ben Tam zamanlı diye yazdıktan sora kaydımı alıp grubumu belirledi. Çok fazla önemli değil kanımca...

Ne zaman başlıyor arkadaşlar eğitimler ?