UFRS Öğrenmek Mümkün mü ?

İyi geceler,

Arkadaşlar gelecek ay başlayacağım iş için bugün el sıkıştım.
Önümde 4 hafta kadar bir süre var.
Bu firma, imkb'de işlem gören bir şirketler topluluğunun bağlı ortaklığı, ayrıca yabancı ortaklı bir firma.
bu sebeple ufrs kullanılıyormuş.
bir kaç yıl önce yüksek lisans yaparken ufrs gördüm şu an hiç bir şey hatırlamıyorum ve setlerin hepsi değişmiş anladığım kadarıyla...

Eğitim de alabilirim belki şirket gönderir bilemiyorum, yeni başlayacağım pozisyonumda başarısız olmam söz konusu değil.
Şu an önümde tek engel ufrs sizce kısa sürede 1-2 ay içinde bu konuda kendimi nasıl geliştirebilirim.
Şirket imalat işinde, maliyet muhasebesi uygulanıyor. Ayrıca ihracat ve ithalat işlemleri de var.

Lütfen yardımlarınızı rica ediyorum. Teşekkürler.

Arkadaşım öncelikle yeni işin hayırlı olsun. Allah muvaffak etsin. Ben de bağımsız denetçilik belgesi almak için sakarya üniversitesinin eğitimlerine gidiyorum gördüğüm kadarıyla ufrs kolay iş değil biz vergiciyiz herşey vuk a göre bu ufrs acaip bişey daha hesap planı bile yapılamamış kgk uğraşıyor ama gidişat bu yönde ufrs hayatımıza bayağı girecek gözüküyor kısa zamanda kendim için konuşayım çok zor imkansız ama bence kursuna falan git öğrenebildiğin kadar öğren işe başla sonra pratikte yapa yapa halledersin yeterki azimli ol yılma derim.....

hayatta imkansız diye birşey yoktur. UFRS sonuçta bir hesap sistemi. Bunu doğru kaynaklardan öğrenebilirsiniz. Ancak iş burda bitmez, maliyet muhasebesi diyorsunuz, tdhp mutlaka uygulanacak. Yani bilgi birikiminiz ve deneyiminizin yeterli olması lazım. alt yapınız sağlam olmalı. Yoksa iş Ufrs ye kalırsa kolay. 2 ayda öğrenilir.

Merhaba,

Hayırlı olsun öncelikle.
şirket, mutlaka UFRS ile ilgili, şirket içi eğitim yada şirket dışı eğitime sizi gönderecektir. Kaygılanmayınız.

vaktiniz oldukça kurumsal firmaların internet adreslerine gidip ufrs raporlarını inceleyebilirsiniz. Ben yararlarını gördüm hep