Ufrs'yi Öğrenmem İçin Bir Tavsiye

batlı

Katkı Sunan Üye
Bildiğiniz üzere artık birçok işyeri UFRS bilgisi/tecrübesi olan eleman arayışındalar. Ben bu meslekte yaklaşık 20 yıllık tecrübem olmasına karşın bu konuda herhangi bir bilgim ya da tecrübem yok. Bu nedenle de iş arayışımda artık çok zorlanıyorum. Bu konudaki eksikliğimi kapatmam için bana önerebileceğiniz en iyi yol nedir. Bana tavsiye edebileceğiniz bir kitap ya da eğitim kurumu varmıdır? Teşekkürler.

İstanbuldaysanız bir YMM nin açtığı UFRS kursları var.. Ben gittim, ekranda gördüğüm şeyi bana bir daha okumak için para bayıldığım kurs. Onu tavsiye edebilirim.

Ekranda gördüğünüz şeyi bir daha okumak için para bayıldığınız kursu mu tavsiye ediyorsunuz, yoksa bu eğitimi aldığınızı mı belli etmektesiniz.?

Ufrs Kapsamlı uzun süren bir eğitim . Böyle kurslara falan para vermekle anca standartlar ezberlenir. uygualama safasında tıkanırsınız. Size verebileceğim en iyi Tavsiye bir firmanın IFRS Bütçe Raporlama bölümüne veya Bağımsız Denetim Firmalarının ''Bağımsız Denetim Bölümünde pekişmeniz. ''

Sayın Batılı

12 AY AKADEMİ

Sinan Paşa Mah. Ortabahçe Cad.
Şair Leyla Sokak No:8 Kat:1-2-3-4
Beşiktaş-İstanbul
T : +90 212 227 12 24
F : +90 212 227 12 03
C : +90 532 796 57 31

Bu kurs ile irtabata geçip, YMM Recep Hoca'nın UFRS kursu ne zaman başlıyor diye sorun. Burayı takip edin. Gidincede Hocamıza benden muhakkak selam söyleyin.

Ayrıca İstanbul Üniversitesinin UFRS kurslarını takip edin süresi 6 ay ile 1 yıl arasında değişiyor. Şimdi Korona Virüsü sebebiyle olmayabilir. Ama yakında açılabilir.

Ayrıca bilginiz olsun diye bende formda İstanbul Üniversitesindeki ve Recep Hoca'dan aldığım UFRS ders notlarını formda paylaştım. İstersen takip et.

Merhaba,

Genel olarak YMM ler UFRS konularında oldukça yetersiz olurlar. En azından diğer hakim oldukları alanlara göre.

İngilizceniz var ise IFRS için her sene çıkarılan kırmızı kitapları okuyabilirsiniz.Maalesef buradaki bilgi oldukça teorik gelebilir, kitapta çok fazla soru örneği bulunmayabilir.

Örnek için ise ACCA sınavlarının F7 ve P2 kısımlarını tercih edebilirsiniz.Bütçeniz kısıtlı ise netten eski kitap ve soru bankalarını bulabilirsiniz. Yalnız son 2 sene içinde hem gelir tanımada hem de operasyonel kiralamada önemli değişiklikler oldu. Eski versiyonlarda (netten bulacağınız) bunlar önceki kurallara göre işlendiğinden yanlış yönlendirebilir.

Türkçe kaynak maalesef bilmiyorum ama Big4 genelde ikisi arasındaki uygulama farkları ile her sene broşürler ya

Sayın Batılı

12 AY AKADEMİ

Sinan Paşa Mah. Ortabahçe Cad.
Şair Leyla Sokak No:8 Kat:1-2-3-4
Beşiktaş-İstanbul
T : +90 212 227 12 24
F : +90 212 227 12 03
C : +90 532 796 57 31

Bu kurs ile irtabata geçip, YMM Recep Hoca'nın UFRS kursu ne zaman başlıyor diye sorun. Burayı takip edin. Gidincede Hocamıza benden muhakkak selam söyleyin.

Ayrıca İstanbul Üniversitesinin UFRS kurslarını takip edin süresi 6 ay ile 1 yıl arasında değişiyor. Şimdi Korona Virüsü sebebiyle olmayabilir. Ama yakında açılabilir.

Ayrıca bilginiz olsun diye bende formda İstanbul Üniversitesindeki ve Recep Hoca'dan aldığım UFRS ders notlarını formda paylaştım. İstersen takip et.
Ferhat Bey merhaba, bahsetmiş olduğunuz ders notlarına tam olarak nereden erişebiliriz?