Ünvan Değişikliği Hk.

ZİNDAN

Moderator
Forum Yönetimi
Merhaba;

Öteden beri; Limited Şirketlerin Ünvan değişikliğinde, şirket yetkilisinin yeni ünvan adı altında noterden düzenlenmiş imza beyannamesini sicile, ortaklar kurulu kararı ile birlikte veriyorduk.

Ancak eğer şirket ortaklarında yada müdürlerde herhangi bir değişiklik yok ise imza beyannamesine gerek yok diyenler oldu.

Bu konu da bir fikri olan varmı arkadaşlar.?
Herhangi bir değişiklik oldumu vs.?

Teşekkürler.
Kolay gelsin.

Ynt: Ünvan Değişikliği Hk.

Ünvan değiştiği için yeni imza sirküleri çıkarmak gerekir bunun içinde imza beyanının yenilenmesi gerekir.

sn zindan,

ünvan değişikliklerinde imza sirkülerinin değişikliği söz konusu değildir.

bu nedenle ünvan tadillerinde imza beyannamesi istenmez. (zaten ticaret sicillerin internet sayfalarına bakarsanız istenen evraklar içerisinde yer almaz.)

tescilden sonra gazete ile (ya da ilgili noter farklı ne isterse) noterliğinize gittiğinizde çıkartılmış bulunan imza sirküleri üzerindeki ünvan değişikliğini ilgi noter yapar.

iyi çalışmalar

Arkadaşlar, evrakları tescile verdim, imza beyannamesi de verdim.Aklımda kalmasın diye de sordum.
Sadece Kuruluşta ve Tafiyeye Girişte imza beyannamesi verilmesi zorunlu imiş.
Onun haricinde ünvan değişikliği gibi işlemlerde imza beyannamesi olmasada olurmuş.Ancak firmanın dosyasında daha önceden bir imza beyannamesi verilmemiş ise, ünvan değişikliği sırasında isteyebildiklerini söylüyorlar.

Kolay gelsin.