Vergi Borcumu Nasıl Hesaplarım ?

Merhaba, ben internetten yazılım hizmeti veriyorum ve ileride çıkacak vergi borcu hakkında merak ettiklerim var, şimdiden teşekkür ederim.

Örneğin aylık 20.000₺ kazanıyorum ve her ay bu paranın %20'sini ileride vergi ödemek için ayırıyorum. Bu %20'lik paranın değerini kaybetmemesi için de altın olarak saklamayı düşünüyorum.

Şimdi eğer ileride vergi borcu çıkarsa, faiziyle ve gecikme zammıyla ortalama ne kadar çıkar? Nasıl hesaplayabilirim? Ek olarak 18 yaş altı olduğum için indirim vesaire olabilir mi?

Örneğin aylık 20.000₺ kazanıyorum ve her ay bu paranın %20'sini ileride vergi ödemek için ayırıyorum. Bu %20'lik paranın değerini kaybetmemesi için de altın olarak saklamayı düşünüyorum.

Cok iyi bir yontem.

Şimdi eğer ileride vergi borcu çıkarsa, faiziyle ve gecikme zammıyla ortalama ne kadar çıkar? Nasıl hesaplayabilirim? Ek olarak 18 yaş altı olduğum için indirim vesaire olabilir mi?

Bunu hesaplamak zor. Zira bu oranlar degisebilir. Ayrica Gecikme ne kadar gec olursa Gecikme zammida o kadar cok olur. Yada af cikip cezalarin silinebilir.

Onun icin bu simdiden su cikar bu cikar demek dogru degil

Cok iyi bir yontem.

Bunu hesaplamak zor. Zira bu oranlar degisebilir. Ayrica Gecikme ne kadar gec olursa Gecikme zammida o kadar cok olur. Yada af cikip cezalarin silinebilir.

Tamamdır teşekkürler

Cok iyi bir yontem.

Tekrar rahatsız ediyorum özür dilerim.

Mesela 1 sene boyunca aylık 20.000₺ kazansam ve 1 senenin sonunda maliye beni fark etse, normalde ödemem gereken vergi 48.000₺ olur sanırım. Bu miktar tecrübelerinize göre en fazla ne kadar olacağını düşünürsünüz? 100.000₺'yi geçer mi? Evet oranlar değişiklik gösteriyor tahmin etmek zor ancak sadece şirket açmadan da ilerleyebilir miyim diye merak ettim.

Teşekkürler.

Şirket açmamayım ceza gelirse kenara ayırdığım para ile öderim hesabı mı bu yoksa vergilerimi geç ödersem hesabı mı?

Dalga mı geçiyosun ****? Bu nasıl forum? yardımcı olmak yerine her şeyi yapıyorsunuz. Yaşımdan fazla üyelik tarihin var ama yaşımdan fazla iq'ın yok
Estafurullah dalga gecmek ne demek ? Tabi ki yardimci olmak isterim. Ancak niye kizdin anlamadim ! Arkadasim bir tespit yapmis. Şirket açmamayım ceza gelirse kenara ayırdığım para ile öderim hesabı mı bu yoksa vergilerimi geç ödersem hesabı mı? boyle mi dusunuyorsun diye. Sizde cevap vermissiniz Şirket açmamayım ceza gelirse hesabı diye yazarak . Bende her ikinizin konusmasini, :)(y) bu sekilde begeni yapmisim.
Simdi dalga gecmek bunun neresinde.
Benim IQ ve bu yazdigina Dalga mı geçiyosun ****? Bu nasıl forum? yardımcı olmak yerine her şeyi yapıyorsunuz. Yaşımdan fazla üyelik tarihin var ama yaşımdan fazla iq'ın yok gelince. Senin kazanc benim haram olarak nitelendirdigim bir seye nasil yardimci olmami beklersin ?

Vergilendirilen kazancin kutsal oldugunu bilmiyormusun. Burasi Kamu hizmeti yapan bir forum senin gibi yeni yetmelerin yapacagi hirsizliklara kilif bulabilecek yer degil.

Hadi canim, Hadi canim baska kapiya.