Vergi Hukuku Etüt Grubu

sidarta_77

Katkı Sunan Üye
Arkadaşlar bazılarınızın bildiği üzere kursa gidiyorum.pek not tutma alışkanlığım olmadığı için ve herkesin anlayacağı şekilde güzel bir not tutma kabiliyetim olmadığı için not paylaşımında bulunamayacağım.ama kendime tekrar sizlere de faydam olsun diye buraya haftalık olarak gördüğüm dersle ilgili paylaşımlarda bulunmaya çalışacağım.vergiye çalışmayı düşünen ama bir türlü çalışmaya başlayamayan arkadaşlar.artık ufak ufak ısınma turlarına başlayalım.müsait bir zamanda görüşmek üzere :)

hadi hayırlısı o zaman. bende maliyete çalışmaya başlasam iyi olacak.

hadi hayırlısı o zaman. bende maliyete çalışmaya başlasam iyi olacak.

Ben vergi ve maliyet konusunda halen ne durumdayım bilmiyorum kaldımmı geçtimmi.Dün gece denetime çalışmaya çalıştım.Bıkmışım ya hiç çalışmak canım istemiyor.Resmen kitaba nefretle bakıyorum.Allah hepimizi bira önce kurtarsın bu dertten birde dosya yakma ihtimalim olunca giden zamanıma ve emeklerime içim acıyor.

Ben vergi ve maliyet konusunda halen ne durumdayım bilmiyorum kaldımmı geçtimmi.Dün gece denetime çalışmaya çalıştım.Bıkmışım ya hiç çalışmak canım istemiyor.Resmen kitaba nefretle bakıyorum.Allah hepimizi bira önce kurtarsın bu dertten birde dosya yakma ihtimalim olunca giden zamanıma ve emeklerime içim acıyor.

aslında bende vergi ve maliyetten geçtim mi kaldım mı herhangi birinden mi, geçtim hiç bilmiyorum . büyük ihtimal maliyetten kaldım ama kesin sonuç görmek istiyorum. o yüzden çalışmak gelmiyor içimden

çalışmamakla hata ediyorsunuz ucundan da olsa başlayın sınavlar açıklandıktan sonra geriye fazla zaman kalmayacak

vergiyle ilgili asıl ders bu hafta başlayacakmış.bu iki haftayı alışma olarak düşünün dedi hoca.gördüğüm kadarıyla aklımda kalanları paylaşayım
kanun maddelerini ezberlemeyin
kendinize bir kaynak belirleyip ondan çalışın.çok fazla kaynaktan çalışmayın
kendinize hedef olarak 79-50 aralığında bir not belirleyin.
vergi zor bir ders değil sadece müfredat geniş.
25 puanlık bir soruyu asla bir cümleyle bırakmayın.süsleyin.
gelir vergisinden gelen soruyu kaçırmayın.uygulamadan 10-15 puanlık birşeyler yapın.kalan soruya da birşeyler yazarsanız geçersiniz.ilk soru yapamadığımız varsayımıyla.
anahtar kelimeler var.örneğin amme alacaklarıyla ilgili bir soruda.cümle "amme borçlusu alacaklı amme idaresine karşı olan borçlarını" ile başlaması gerekliymiş.yoksa puan almak zormuş.bunun gibi örnekler ileri ki haftalarda anlatılacaktır.şimdilik bu kadar.görüşmek üzere

sidarta hocam vergi ile alakalı paylaşımlarınız durdu. acaba devam edecek mi ?

hocam bu hafta öyle çok yazılacak birşey olmadığı için yazmadım.kurumlar vergisini işledik.anlatılanlardan soru gelebileceğini düşündüğüm konu risturn ve risturn istisnası.bu dönem büyük ihtimal uygulama kurumlardan gelecek.bilmekte fayda var

kurumlar vergisinden bilmeniz gerekenler;
kurumlar vergisi mükellefleri,sermaye şirketleri,iş ortaklığının tanımı,kooperatifler(bence soru gelebilir),kurumlar vergisinde istisna,kooperatif muafiyeti(kıl bir soru olabilir),kv ye göre muaf olanlar,kv tam mükellef ve dar mükellef

kursta not tutmaya başladım arkadaşlar müsait bir zamanımda temize çekip göndereceğim aklımdasınız

vergiyle ilgili asıl ders bu hafta başlayacakmış.bu iki haftayı alışma olarak düşünün dedi hoca.gördüğüm kadarıyla aklımda kalanları paylaşayım
kanun maddelerini ezberlemeyin
kendinize bir kaynak belirleyip ondan çalışın.çok fazla kaynaktan çalışmayın
kendinize hedef olarak 79-50 aralığında bir not belirleyin.
vergi zor bir ders değil sadece müfredat geniş.
25 puanlık bir soruyu asla bir cümleyle bırakmayın.süsleyin.
gelir vergisinden gelen soruyu kaçırmayın.uygulamadan 10-15 puanlık birşeyler yapın.kalan soruya da birşeyler yazarsanız geçersiniz.ilk soru yapamadığımız varsayımıyla.
anahtar kelimeler var.örneğin amme alacaklarıyla ilgili bir soruda.cümle "amme borçlusu alacaklı amme idaresine karşı olan borçlarını" ile başlaması gerekliymiş.yoksa puan almak zormuş.bunun gibi örnekler ileri ki haftalarda anlatılacaktır.şimdilik bu kadar.görüşmek üzere

Bizim hocalarda aynı şekilde yönlendiriyorlar. Uygulamayı yap GV'i ezbere bil 50 yi garantilersin dediler.

sidarta hocam kursu bıraktınız mı ? neden paylaşımlarınızı bıraktınız :)

Ben geçen sınavda ilk girişimdi ve vergiden korkuyordum. Uygulamadan birşey yapamam diyordum. Fakat bu dehanın setinde ki vergi kitabında , en arkada uygulama soruları var. Yalnızca onlara bakarak uygulamayı öğrendim ve geçtim. Yalnızca uygulama ile olaydı iyiydi. Bence ne biliyorsanız yazın vergide. Hoca es geçmiyor puan veriyor.

paylaşacağım notları aklımda ama bir türlü fırsat bulamıyorum notları temize çekmeye.şuanki haliyle paylaşsam hiçbirşey anlamazsınız :)