fonradar

Vergi İadesinde 2004, 2005 Yılı

• Konbuyu başlatan NİSAN123
  • Başlangıç tarihi
N

NİSAN123

Ziyaretçi
muhtasarını 3 aylık olarak verdiğim şirket personelinin (7 kişi ) vergi iade zarflarını incelemekteyim. ancak şunu gördüm ki, personelin hepsi vergi iade zarflarına 2004 yılı,2005 yılına ait hatta 2003 yılına ait fişleri ve kira kontratlarını koymuşlar. vergi iadesinin geçerli olması için 2006 yılının fişleri olmalıdır.yanılıyormuyum?
bu durumda vergi iadesi mahsubu yapmayıp,tamamını ödeme çıkaracağım.konuya yorumlarınızı katarsanız memnun olurum.

Ynt: vergi iadesinde 2004,2005 yılı

Ücretlinin kira kontratının devam edip etmediği konusunda bilginiz varmı?

NİSAN123 ' Alıntı:
muhtasarını 3 aylık olarak verdiğim şirket personelinin (7 kişi ) vergi iade zarflarını incelemekteyim. ancak şunu gördüm ki, personelin hepsi vergi iade zarflarına 2004 yılı,2005 yılına ait hatta 2003 yılına ait fişleri ve kira kontratlarını koymuşlar. vergi iadesinin geçerli olması için 2006 yılının fişleri olmalıdır.yanılıyormuyum?
bu durumda vergi iadesi mahsubu yapmayıp,tamamını ödeme çıkaracağım.konuya yorumlarınızı katarsanız memnun olurum.

Merhaba,

Bu durumda yapılacak tek şey eski yıllara ait olan fişlerin işalan'a verilip tekrar 2006 yılına ait olarak düzenlenmesidir.

7 kişinin kira kontratının devam edip etmediğini bilmiyorum.bana bu konuda ne kadar sağlıklı bilgi verirler ki .güvenip emin olamam

Ynt: Vergi İadesinde 2004, 2005 Yılı

Kontratla birlikte ödeme belgelerini de size ibraz etmeliler. Yalnız kontrat yeterli olmaz.

kontrol yükümlülüğü gereği geçerli olan belge toplamlarını dikkate alarak v.indirim bordrosunu hazırlayınız.

nasıl yani,2006 yılına ait hiç fiş yok.dikkate alabileceğim bir fiş yok.2003,2004,2005 yıllarına ait fişler vergi iadesinde geçerlimidir?

ben öyle bir şey mi dedim?
not: bu konuda ben acımasız davranıyorum. mesala üzerine basa basa uyarmama rağmen gıda ve temizlik ürünü gibi tek fişteki alımlarda toplam rakam yazılmış ise geçersiz kabul ediyorum.

sanırım bende öyle davranmalıyım.çünkü,bilmemezlikden yapmış desem,biri değil ikisi değil,7 kişide aynısını yapmış.herhalde bakmaya vakıtleri olmaz gibimi düşündüler ne.kasıtlı yani.sağolun.

Eğer varsa ödemeyle ilgili tevsik edici bir belge üretmeliler. Elden kira tutarlarını ödüyorlarsa ödemelerin ev sahibi tarafından teslim alındığına dair bir yazı gerekmektedir.