Vergi indirimi

aday

Katkı Sunan Üye
personelin net maaşı 1500 tl bordroyu hesaplıyoruz asgari geçim indirimi ile 1559,74 tl hakediyor ve bankadan ödemesini yapıyoruz ama bu ay aylık 600 tl bireysel emeklilik hayat sigortası dekontunu getirdi bu 600 tl yi girdiğimizde net maaşı ne olacak nasıl hesaplıyoruz nereye dahil edip nerden düşüyoruz hesaplaması nasıl acaba teşekkürler iyi çalışmalar

Ynt: Vergi indirimi

Bireysel emeklilik primlerinin indiriminin nasıl olacağı konusunda aşağıdaki sayfayı inceleyiniz.
Kullanmakta olduğunuz personel programının ilgili bölümlerine gerekli tanımlamaları yaparak ödemeyi bordroya intikal ettirebilir,sonuca göre ödemenizi yapabilirsiniz.

http://forum.alomaliye.com/index.php?topic=24466.0

Saygılar

brüt maaşın %10 tutarına kadar olan kısmını bulup bu tutarı vergi matrahından düşülerek kalan tutar üzerinden verginin hesaplanması gerekir. ama bu %10 luk kısım yıllık asgari ücret toplamındak yüksek olamaz. buna da dikkat edin lütfen.

nasıl yani yıllık asgari ücret toplamından fazla olamaz? 1893,97 iken gelir vergisi matrahı 600 tl lik ödendiyi girince 1293,97 tl oluyor ve gv kesintisi 378 den 253 e düşüyor 120 tl fazladan kazanç sağlıyor bu sağlanan fazla kazanç 1 yılda en tin fazla nekadar olabilir?

ne demen nasıl 1 seferde düşebiliyorsunuz anlamadım her ay 600 tl ödeme yapılıyor her ay bu 600 tl yi düşmeyecekmiyim gelir vergisinden yapılması gereken en doğru işlem nedir acaba

aylık brüt ücretin yüzde 10 u kadar indirim yapabilirsiniz.siz 1500 tl nin brutunun ancak yuzde 10 u kadar indirim yapacaksınız.o yuzden 600 tl nin tamamını indiremezsiniz

o zaman ben yanlış yapmışım brüt 1893,97 iken ben kalkmış 600 tl düşmüşüm öyleyse 189,39 tl düşeceğim 1893,97-600*0,20=258,80 yapmışım doğrusu:1893,97-189,39*0,20=340 gelir vergisi tutarı boşuna personnele fazladan ödeme yapmışım sıkıntı olur mu?

Personele fazla maaş ödemesinden ziyade eksik beyanda bulunacaksın,asıl sıkıntı burda ;)