Vergi İndirimine Ait Bordronun V.Dairesine Bildirimi Hk

2006/1-3 ve 2006/4-6 dönemlerine ait muhtasar beyannamelerinde düşülen vergi iadelerine ait bordroları vergi dairesine de dilekçe ile bildirmemiz gerekiyormuydu tşk.

günaydın;muhtasarda düşülen vergi iadelerine ait özel gdr.indirim bordrolarını biz yıllardır muhtasarla beraber veriyoruz.mesela mayıs ayında düşülen kısım kadar bordrosunu hazırlıyoruz bir yerde muhtasarda düşülen kısmı belgelendiriyoruz.ama dilekçe vermiyoruz.iyi çalışmalar

eskiden böyle bir zorunluluk vardı. (sanırım vergi iadesi kanundan kalma) şu an sadece bordro yapılıp dosyada saklanacak. ilgili birim incele için isterse o zaman verilecek.

Ewet böyle bir zorunluluk var. Bu ay bende muhtasar ile birlikte vergi iadesi indirim bordrosunu posta yoluyla gönderdim.

stajyerMehmet' Alıntı:
Ewet böyle bir zorunluluk var. Bu ay bende muhtasar ile birlikte vergi iadesi indirim bordrosunu posta yoluyla gönderdim.

Zorunluluk nerden kaynalanıyor belirtirseniz biz de öğreniriz.

stajyerMehmet' Alıntı:

Zorunluluk nerden kaynalandığını bizlerle de paylaşırmısınız. :)

Ben bu zamana kadar hiç göndermedim ve herhangi bir sorunla da karşılaşmadık. İdare vergi iade bordrosu da istemedi sonradan.

Zorunluluk olup olmadığı hakkında malumatım yok ama bizim mal müdürlüğü vergi indirimine esas bordroyu kaşeli ve imzalı olarak beyanname ile birlikte istiyor. Mal müdürlüğüne bağlı olduğumuz için henüz genelağdan faydalanamıyoruz. Beyanname tahakkuklarını elden alıyoruz. Sanırım bu yüzden olabilir diyeceğim ama dökümanı vermezsek işlem yapmıyorlar. ( :( )

mal müd. yazılı olarak sizden talep ediyorsa tamamda, kendiliğinizden verme zorunluluğunuz yok.

bizde intertte geçildiğinden beri hiçbir vergi dairesine vermiyourz şimdiye kadar da hiç isteyen olmadı

İnternet ortamında gönderdiğiniz beyannamelerde vermiyoruz ama hala internet ortamına geçmeyen yerlerde beyanname ekinde gönderiyoruz.

size katılıyorum.Uygulama bu şekilde.

nane' Alıntı:
eskiden böyle bir zorunluluk vardı. (sanırım vergi iadesi kanundan kalma) şu an sadece bordro yapılıp dosyada saklanacak. ilgili birim inceleme için isterse o zaman verilecek.

size katılıyorum.Uygulama bu şekilde.

vermek gibi bir zorunluluk yoktur

ben anlamıyorum zaten işimiz başımızdan aşkın
biz meslek mensupları zorunlu olmadığımız konularda
kenidimize zorunluluk adledip ek külfiyet çıkarıyoruz.

artık meslek mensuplarının kanunları iyi okuyup irdelemesi
ve sadece vergi dairesi istedi bende veriyorum bu da doğrudur mantığını bırakmamız lazım. birazcık olayları sorgulayıp doğrusu neyse onu yapmamız lazım .

bu işler birisi bir yalan söylemiş sonra kendiside inanmış hikayesine benziyor.

Herkese merhaba

Sn Dinçer Kum,

Sorunuza İhracat birliklerindeki yoğun tempodan dolayı ve yazışmalara da ara vermek zorunda kaldım.

Öncelikle şunu belirtmek isteyim. Böyle bir zorunluluk kelimesi hiçbir tebliğ yada kanun maddesinde açık açık yazmaz.

Ancak Maliye Bakanlığının kendi bünyesindeki birimlere gönderdiği İÇ GENELGELERDE bu durum aynen açık açık zorunluluk kapsamındadır.

Vergi Daireleri her ilde bunu uyguluyorlar mı? uygulamıyorlar mı onu bilemem.

Ama Vergi İade İndirim Bordrosunu Maliye Bakanlığı tekrar altını çiziyorum GVK İçgenelgelerinde ibrazı zorunluluktur bahsi geçiyor.

Lütfen İç Genelgeleri inceleyiniz.

stajyerMehmet

"Vergi İadesi" ve "özel gider indirimi" kalkalı epey oldu. şu an vergi indirimi var ve vergi indirimi ait bordro'nun vd verilmesi gibi bir zorunluluk içgenelge de dahil yok.

merhaba

muhtasar beyannamede beyan edilen vergi indirimi için vergi indirim bordrosunun eklenmesi zorunluğu yok bugüne kadar hiç vermedim bir sorun çıkmadı

iyi çalışmalar dilerim

S.M. BÜLENT TOPRAKTAN KÜTAHYA