Vergi Soru Tahminleri Mart Sınavı

esrasu

Katkı Sunan Üye
arkadaşlar tahminler bence çok işe yarıyor herkesin bir tahmini vardır mutlaka herkes paylaşırsa ve bizde o tahminlere çalışırsak bayağı soru ezberlemiş oluruz. Şansımıza birde o tahminler sınavda çıkarsa tadından yenmez :)

arkadaşlar merhaba,

maliyeti bu sınavda verdim açıkcası çokta çalıştığım söylenemez .Sadece iyi analiz etmek gerekiyor ne gelebilir dehanın hocaları bu konuda çok başarılı maliyetten kalan 2 arkadaşım için dehaya giden bir arkadaşımla görüştüm 4 konu üzerine yoğunlaştıklarını söyledi.

safha,
sipariş,
matematiksel dağıtım
değişken maliyet yöntemi (bu yöntemde birde katkı tipi gelir tablosu hazırlanıyor)

bn ek olarak birde işçiliğe bakın derim

vergi içinde ,

[email protected] adresine soru cvp atacağım çıkan soruları işaretleyip geri kalanını çalışın her sınavda 2 soru mutlaka çıktı.

sayısal soru içinde geçen dönem deha vergi hocamız her sene mart sınavında gelirin toplanması çıkar demişti.

vergi içinde ,

[email protected] adresine soru cvp atacağım çıkan soruları işaretleyip geri kalanını çalışın her sınavda 2 soru mutlaka çıktı.

sayısal soru içinde geçen dönem deha vergi hocamız her sene mart sınavında gelirin toplanması çıkar demişti.

teşekkür ederiz .ne zaman atabilirsiniz acaba soruları? adrese baktım henüz yüklenmemiş

maliyetten dağıtımlar zaten önemlide nacizane fikrim matematiksel dağıtım çıkacak. bakın kademeli dağıtım ne zaman çıksa arkasından matematiksel dağıtım çıkıyor

vergiye iki haftadır çalışıyorum ama hiç bir şekilde yeterli olmuyor uçup gidiyor hepsi.. Moralim çok bozuk. Nasıl çalışmalı nerelere ağırlık vermeli? nasıl geçtiniz yahu bu dersten. ilk sınavda 40 aldım hiç çalışmamıştım ama kolay soru geldi şansıma ama şu an çalıştım fakat yine hiç bir şey bilmiyorum

vergiye iki haftadır çalışıyorum ama hiç bir şekilde yeterli olmuyor uçup gidiyor hepsi.. Moralim çok bozuk. Nasıl çalışmalı nerelere ağırlık vermeli? nasıl geçtiniz yahu bu dersten. ilk sınavda 40 aldım hiç çalışmamıştım ama kolay soru geldi şansıma ama şu an çalıştım fakat yine hiç bir şey bilmiyorum

Ben enson bir arkadaş sorular şeklinde döküman gönderdi onu yazarak çalışıyorum.Akılda daha fazla kalıyor.Emin ol ben senden daha kötüyümdür inan sınav yaklaştıkca gerginliğim stresim çok arttı.3 ders 2 hakkım var :(

Ben enson bir arkadaş sorular şeklinde döküman gönderdi onu yazarak çalışıyorum.Akılda daha fazla kalıyor.Emin ol ben senden daha kötüyümdür inan sınav yaklaştıkca gerginliğim stresim çok arttı.3 ders 2 hakkım var :(
n

bende sınavda 1.soruda çıkan tanımlar var ya onların analizini yaptım vuk ve amme en çok tanım sordukları konular. amme deki tanımlardan başladım kendi cümlelerimle kısa kısa yazmaya . not olarak çıkaracağım çok sıkılmazsam. 1.sorunun en az 15 puanını garantilemek için.. Birde maliyet dersim var vergiyi bitirip daha maliyet muhasebesine çalışacağım. pek vaktim kalmadı yordu beni vergi..

vergiden gvk dan tanım cıkmaz vuk ve ammeden gelebilir 25er puanlık sorular 5 veya 10 puanlık soruda motorlu taşıtlardan gelebilir

Evet vergiden bildiğinizi hissettirirseniz geçmemek için neden yok hoca insaflı diyebilirim. Çalıştıklarımın uçması hususu bende de vardı. O gerçekten kötü bir his. Ama tekrar tekrar okumaktan başkada çare yok maalesef...

Arkadaşlar son üç yılda tanım olarak sorulan soruların dağılımını çıkarttım. 2013-2 ve 2013-3 döneminde 25 puanlık sorulardan biri GVK'dan (Gelir Vergisi Kanunu) gelmiş bu nedenle bence 2014-1'de GVK'dan 25 puanlık soru sormayacaklarını düşünüyorum. Benim tahminim 25 puanlık sorulardan biri kesinlikle KVK olur diğeri de KDV veya VUK olur diye düşünüyorum. Sizinde tahmin yürütmeniz açısından aşağıya son 3 yılın soru dağılımını paylaşıyorum. Allah yardımcımız olsun.

2013-3 GVK-KVK AA+KDV+VUK
2013-2 GVK-KDV AA+VİV+VUK
2013-1 KVK-KDV AA+MTV+VUK
2012-3 KVK-AA KDV+VİV+VUK
2012-2 GVK-VUK KDV+AA+Gider Vergisi Kanunu
2012-1 KDV-VUK KVK+AA+ÖTV
2011-3 KVK-VUK GVK+AA+MTV
2011-2 GVK+ÖTV VUK+KDV+VİV
2011-1 KVK-KDV-VUK (Bu dönem üç 25 puanlık soru sorulmuş)

Arkadaşlar son üç yılda tanım olarak sorulan soruların dağılımını çıkarttım. 2013-2 ve 2013-3 döneminde 25 puanlık sorulardan biri GVK'dan (Gelir Vergisi Kanunu) gelmiş bu nedenle bence 2014-1'de GVK'dan 25 puanlık soru sormayacaklarını düşünüyorum. Benim tahminim 25 puanlık sorulardan biri kesinlikle KVK olur diğeri de KDV veya VUK olur diye düşünüyorum. Sizinde tahmin yürütmeniz açısından aşağıya son 3 yılın soru dağılımını paylaşıyorum. Allah yardımcımız olsun.

2013-3 GVK-KVK AA+KDV+VUK
2013-2 GVK-KDV AA+VİV+VUK
2013-1 KVK-KDV AA+MTV+VUK
2012-3 KVK-AA KDV+VİV+VUK
2012-2 GVK-VUK KDV+AA+Gider Vergisi Kanunu
2012-1 KDV-VUK KVK+AA+ÖTV
2011-3 KVK-VUK GVK+AA+MTV
2011-2 GVK+ÖTV VUK+KDV+VİV
2011-1 KVK-KDV-VUK (Bu dönem üç 25 puanlık soru sorulmuş)

size katılıyorum mart sınavında benim tahminim KVK+AA+VUK+MTV(5 puanlık)+KDV ( gerçi başka konu kalmamış gibime geldi sadece gvk kalmış ;) durumumuz pek iç açıcı görünmüyor.her 1.dönem KVK sorulmuş sizin analizinize göre