Vizite kağıdı

Kızıldereli

Katkı Sunan Üye
Slm Kolay gelsin
24.08.08 tarihinde bir işçi çalıştırmaya başladık şimdi bu işçi benden vizite kağıdı istiyor 01 ekim den önce 90 gün bekleme şartı vardı fakat bu işçi bugün 06.10.08 tarihi itibariyle 30 günü doldurduğundan dolayı 30 gün yazılı vizite kağıdı ile viziteye çıkabilirmi
Teşekkürler

Ynt: Vizite kağıdı

Bende bu konuyu araştırıyorum 30 gün 2009 ocaktan itibaren geçerliymiş sanırım henüz ilgili resmi yazıya göremedim bu benim duyumum. Herhangi bir bilgiye ulaşırsan banada haber verirsen sevinirim

Siz vizite kağıdı tanzim edip vermekle yükümlüsünüz. Bu işçinin bir günlük çalışması dahi olsa... Vizite kağıdındaki gün sayısı, o işçinin tedavi yardımını nasıl alacağını belirler. Sağlık kuruluşunun muayeneye alıp almaması kendi kararıdır. Muayeneyi yapan kuruluşlar da var. Tedavi yardımı, ilaç ve işgörmezlik ödeneği alamaz. Önceki firmasından yakın zamanda çalışmışlığı varsa oradan da günü tamamlayacak ilave vizite kağıdı alınması bilinen bir uygulama.

Haketmeyen işçiye vizite kağıdı vermek yanlış tır
eğer yapılan sağlık harcamaları haketmediği halde vizite kağıdı veren firma faizi ile sorumlu tutulur

Sizin vereceğiniz vizite kağıdı şu an için formalitedir. SGK sistemi provizyon vermediği takdirde sgk sağlıktan yararlanamaz.

Kızıldereli ' Alıntı:
Haketmeyen işçiye vizite kağıdı vermek yanlış tır
eğer yapılan sağlık harcamaları haketmediği halde vizite kağıdı veren firma faizi ile sorumlu tutulur
1günlük dahi olsa çalışanın vizite kağıdı alma hakkı,işverenin de istendiğinde vizite kağıdı verme zorunluluğu vardır.
Sağlık yardımı almak için gerekli şartların oluşup oluşmadığına göre verilecek hizmeti işveren değil sosyal güvenlik kurumu belirler.Vizite kağıdı verildiği için işveren sorumlu tutulamaz,yapılan yardımın bedeli çalışandan tahsil edilir.

Ben mi anlamadım ilk konuyu yoksa konu başka yöne mi kaydı?