Yanlış Fatura

merhaba adım haluk , 5 ayın 4 ünde elden kestiğim faturanın bugün tutarının yanlıs toplandıgını farkettım. malum 5.ay beyannameleri de verildi. Mali musavıre gıden bu evraklar hem bizim hemde alıcı firmanın farketmemesı sonucu yanlıs beyan verilmiş oldu. bu durumda nasıl bir yool izlememiz lazım ? tutar 23 bin cıkması gerekırken faturada 20 bin tl :(

Merhaba bende ayşe;
Kdv beyannamenize düzeltme verin. Ba bs için ise p.tesi gününe kadar Kanuni süresi içinde düzeltme verilebilir

Merhaba bende ayşe;
Kdv beyannamenize düzeltme verin. Ba bs için ise p.tesi gününe kadar Kanuni süresi içinde düzeltme verilebilir

Tabi cezasız düzeltme süresi için son gün pzt değil, 10.07.2013 olmalı değil mi Ayşe Hanım? Tabi VUK mük.md.355 7'nci fıkra ve 396 Nolu VUK Genel Tebliği madde 2.2.1 uyarınca.

Tabi ki Koray bey; mesaj da kanuni süresi henüz geçmediğinden bahsetmiş olmalıyım.

ba-bs ayın son gününe kadar verilebilir. eğer ki verildi fakat sonradan yanlışlık olduğu tespit edildi ise 10 gün içerisinde düzeltme yapılabilir. sanırım "ayse" henüz beyan etme süresinin geçmediğinden bahsetti. kdv için düzeltme vermeniz gerekli eğer ödeme çıkıyorsa ödeme tarihi de geçtiğinden gecikme de ödersiniz.

Beyannamenin son onay tarihi nedir? 30.06.2013 Bu tarihten sonra yapılacak düzeltmeler için, geri sayım başlar. Daha onay tarihi geçmediğinden sizin bahsettiğiniz süreleri vermedim. Durum bu