Yanlış kesilen fatura nüshaları

Merhaba,

Bu konularda acemi biri olarak sorunumu elimden geldiğince düzgün anlatmaya çalışacağım.

Yaklaşık 3 ay kadar önce kestiğim faturalardan birinde hata yaptığımı yeni fark ettim. Defterlerimdeki bir karışıklık neticesinde müşteri nüshası 3 kalemde toplam 3000 tl gözüken faturamın bendeki ve muhasebecime teslim ettiğim nüshalarında tek kalem ve toplam 1000 tl gözüktüğünün farkına vardım. Ancak aradan 3 aya yakın bir zaman geçtiği için bu faturanın bende ve muhasebecimde kalan kopyası üzerinden kdv'sini ve 3 ayda bir ödenen gelir vergisini ödemiş bulundum. Sanırım bu sebeple iptal şansım yok.

Bu durumda hatamı düzeltmek için nasıl bir yol izlemeliyim. Teşekkürler.

Ynt: Yanlış kesilen fatura nüshaları

Sizdeki fatura suretlerini müşterideki aslı ile aynı olacak şekilde düzeltin. KDV beyanınızıda düzeltin. %10 luk farkı göz önüne alarak geçici vergi beyannamenizi düzeltmeniz gerekiyorsa onu da düzeltin. Düzeltmezseniz cezası oldukça ağırdır. Sahte belge düzenleyen durumuna düşersiniz.

Ynt: Yanlış kesilen fatura nüshaları

bulent249 ' Alıntı:
Sizdeki fatura suretlerini müşterideki aslı ile aynı olacak şekilde düzeltin. KDV beyanınızıda düzeltin. %10 luk farkı göz önüne alarak geçici vergi beyannamenizi düzeltmeniz gerekiyorsa onu da düzeltin. Düzeltmezseniz cezası oldukça ağırdır. Sahte belge düzenleyen durumuna düşersiniz.

dediklerinizi muhasebecimle görüşeceğim. düzelttiğimiz taktirde cezası var mıdır?