fonradar

Yapılan masraf faturalarını kesilen faturanın kdv' sinden düşmek.!

örneğin kestiğim faturanın %18 kdv bedeli 1140tl ....yaptığım harcamaların kdv oranı ne olmalı ve telekom faturaları bu masrafa dahil edilebiliyor mu ?

Ynt: Yapılan masraf faturalarını kesilen faturanın kdv' sinden düşmek.!

Yaptığınız harcamaların kdv oranı ne olmalı diye bir şey yok.Giderlerinizin türüne göre kdv' si ve kdv oranı neyse odur.
Telekom faturalarıda işyerine ait ise dahil edilir.

teşekkür ederim....benim vergi dairesindeki kaydım ağırlıklı olarak seyyar komisyonculuk diye tanımlandı yoklama memuru tarafından...çünkü yaptığım iş gereği şu anda genelde dışarıda oluyorum ve notebook da yanımda oluyor genelde ancak akşamları evden yazışmalarımı yürütüyorum ve adsl faturam ve onun bağlı olduğu bir telefon numaram var....fakat bu telefon no su ve adsl firmayı açmadan önce aldığım aboneliklerdir...iş için kullanıyorum...yine de dahil edebilir miyim ? muhasebecim telekom faturalarını da getir dedi ama ben emin olmak istedim...

Ev ile birlikte işyeri için kullandığınız gider faturaları (Telekom, aidat, elektrik, su, igdaş, ttnet vs.) kullanım anahtarınıza göre dağıtarak giderleştirebilirisniz.Biz genelde 1/2 yaparız.