fonradar

Yaptığım havaleyi geri alamıyorum.

Ynt: Yaptığım havaleyi geri alamıyorum.

üstadım sizn fikirleriniz benim için çok değerli siz buranın müdaiisiniz bilginiz karşısında esas duruşa geçerim,ama benim üzerinde durduğumkonu çok farklı incefikirli olmak lazım konuyu başka yere çekmeyelim.Laf da herkes inaçlı ama uygulama da hepimizin çok çok eksikleri var önce kendimiz elbette.Herkes nefsine hizmet ediyor maalesef bizim firmada da oldu 35.000 usd yanlış firmaya gitti hala beklemedeyiz oysa karşı taraf iyi niyetli olsa tek tuşla işlem hallolacak ama banka hesaplarında tutuyorlar parayı neden acaba?siz yanlışlıkla başkasının hesabına para yolllayacaksınız o da paranıza sahip çıkıp size geri yollamayacak hangi kitapda yazar bunu inançsız bile yapmaz eğer insansa.Ama dediğim gibi bütün kuralaar asalar kitaplar kanunlar hal ve hareketler ne yazıkkı hep ben duygusu için.amaç kendi faydamızı maximize etmek bunun içinde kendimize psikolojik rahatlama teknikleri uygulayıp kendimizi kandırmak ve buna inanmak.Neyse konuyu dağıtmayalım insanlar her işi gerçekden ALLAH rızası için yapsaydı zaten dünya bu halde olmazdı değil mi?

Tabiki canım vicdan ve iahi adalet denen birşey var. Kimse hak etmediği birşeyi almamalı , bunun hesabını vermek zordur.

iyi hoş bir çift kelimeyle paraların üzerine yatsın varmı öyle bişey.bahse konu olan kişi emlekçı.nerden arkadaş olabilirlerki.aralarındaki ilişki belli.belki dediğiniz olay iki arkadaş arasında olabilir diyeceğim ama emlakçı arkadaşım varsa zaten emlakçıya komisyon vermem :)