Yaşlılık Aylığı!

NrN

merabalar ;
bi mükellefimizin annesi 65 yasini doldurmus ve annesinin yaslilik ayligi alip almayacagini soruyo bu ayliktan yararlanabilmesi icin gereken sartlar nelerdir acaba?? arastirdim ama tam bi bilgi edinemedim...yorumlarinizi bekliyorum arkadaslar...

65 YAŞ ÜSTÜ YAŞLILIK MAAŞI BAŞVURULARI
65 YAŞINI DOLDURMUŞ MUHTAÇ, GÜÇSÜZ VE KİMSESİZ TÜRK VATANDAŞLARINA AYLIK BAĞLANMASI İLE İLGİLİ BAŞVURULAR

BAŞVURU KOŞULLARI
1. 65 Yaşını doldurmuş, kendine kanunen bakmakla mükellef kimsesi bulunmayan, sosyal güvenlik kuruluşlarının herhangi birisinden her ne nam altında olursa olsun bir gelir veya aylık hakkından yararlanmayan nafaka bağlanmamış herhangi bir devamlı gelire sahip olmayan vatandaşlar,
2. 65 yaşını doldurmadığı halde başkasının yardımı olmaksızın hayatını devam ettiremeyecek şekilde malul olduklarını tam teşekküllü hastanelerden alacakları sağlık kurulu raporu ile kanıtlayan vatandaşlar başvurabilir.
GEREKLİ BELGELER
1. Talep formu (Mal Müdürlüğünden)
2. Vukuatlı Nüfus örneği
3. 3 adet fotoğraf
4. Tapu Sicil Müdürlüğü, Belediye Başkanlığı, Vergi Dairesi, SSK, Bağ-Kur, Emniyet Müdürlüğü tahkikat yazıları (Hepsi formun üzerinde bulunacak şekilde)
AÇIKLAMALAR
1. Yukarıdaki başvuru koşullarına uydukları Muhtarlıkları il veya idare kurullarınca kanıtlanan Türk Vatandaşlarına hayatta bulundukları sürece aylık bağlanır.
2. Bunlardan evli olup, eşleri yukarıdaki şartlara haiz olanların aile reisine ise bu aylık %50 arttırılarak bağlanır.
3. Herhangi bir şekilde yasada yazılı miktardan fazla gelir sağlayan veya sağlanması mümkün olan kimselerin geçim kaynağı varsayılır ve kendilerine aylık bağlanmaz.
4. Hak sahiplerine bağlanan aylıklar 3 ayda bir peşin olarak verilir.
5. Bu Kanundan yararlananlar Devlet Hastanesince ücretsiz tedavi edilirler.