Yazarkasa Alım İzin Yazısı Kaltı Mı?

ZİNDAN

Moderator
Forum Yönetimi
Yazarkasa alımı için izin yazısı almaya gittiğimizde bu yazının artık verilmediğini, her şeyin teknik servislerden yapıldığını söylediler, doğru mudur? Hatta levha alma zorunluluğunu bile kaldırılmıştır diye bir haber okudum internette, ancak tebliğ vs. göremedim. Bilgisi olan var mı?

Kurtulduk desenize, iyi olmuş yaa.. SEvindim valla.
Peki yazarkasa izin yazısı kalktı mı? Yoksa teknik servisler mi verecek bunları? Ayrıca levhayı da teknik servis mi verecek yoksa? Bunlar tamamen artık kalktı mı?

izin yazısı kalkmiş.levha dahil olmak üzere bütün işlemler servisten olacak bundan sonra üstad..uygulama bu şekilde.

Artık mükellef direk satıcıya gidecek satıcı maliye sisteminden satıp satamayacağına bakacak satabilir durumda ise çıktı alacak fatura kesip ökc teslim edecek. Alıcı elindeki çıktı ve fatura ile servise gidecek. Servis eskiden olduğu gibi ayarları yapacak, sonrasında maliye sisteminden aktivasyon yapacak ve aktivasyon tamamlandığında ökc kullanılmaya başlanabilecek. İstisna olarak tebliğde belirtilen geçiş süresinde servisin aktivasyon işlemini yapabilmesi için ek süresi bulunmakta.