fonradar

Yazılım Satışında Yazar Kasa Gerekli mi ?

Merhabalar ben kendi yazdığım yazılımlarımı satmak - kiralamak için bir şahıs firması kurmak istiyorum...
şahıs firması kurmak için gerekli olan işlemlerde yazar kasadan bahsediliyor...
yazılım satışı için yazar kasa almam gerekli mi?

şimdiden zaman ayırıp cevap verenlere teşekkür ederim.

Saygıdeğer Formdaşım

Genelde her şahıs firması açan kişi yazarkasa almak zorunda değil.Örneğin kişi toptan ticaret,alım,satım vb.işler yapıyorsa gerek yok.Eğer perakende iş yapıyorsa şahıs,ltd.a.ş firma türü fark etmiyor.Eğer siz yazılımlarıızı toptan ve perakende olarak satacaksanız yazarkasa kullanma mecburiyetiniz var.

Saygılarımla
FERHAT

Saygıdeğer Formdaşım

Genelde her şahıs firması açan kişi yazarkasa almak zorunda değil.Örneğin kişi toptan ticaret,alım,satım vb.işler yapıyorsa gerek yok.Eğer perakende iş yapıyorsa şahıs,ltd.a.ş firma türü fark etmiyor.Eğer siz yazılımlarıızı toptan ve perakende olarak satacaksanız yazarkasa kullanma mecburiyetiniz var.

Saygılarımla
FERHAT

Sayın ferhat,

Soruda yazılım satışı yapacağını belirtmiş bende satacağı yazılımın 800,00 TL'den az olmayacağını düşünerek fatura kesmesi gerekir diye bu cevabı verdim.

İyi Günler,

Sayın ferhat,

Soruda yazılım satışı yapacağını belirtmiş bende satacağı yazılımın 800,00 TL'den az olmayacağını düşünerek fatura kesmesi gerekir diye bu cevabı verdim.

İyi Günler,

Sayın demiral

Doğru yazmışsınız.Bende aynısını yazdım.