Yedek Subay Askerlik

Mrb arkadaşlar. Bir işyerinde ön muhasebe elemanı tecilini bozdurmuş. Ağustos döneminde askere gidecek. bu işçiye tazminatını ödemek ve işten çıkartmak için askerlik şubesinden hangi belgeyi isteyeceğiz. Tazminatı hak etmesi için ne zaman işten çıkartabiliriz. yani sevk evrağı almasını mı bekleyeceğiz. Yoksa Yedek subaylık sınavına girmesi için alacağı belge yeterli olur mu ?

Ynt: Yedek Subay Askerlik

ben askere giderken şubeden aldığım belgeyi vermiştim birliğe teslim olma tarihim nisan 12 olmasına rağmen aldığım belgede askerlik başlangıcım 01.04.2009 görünüyordu. Yani 01.04.200 tarihinden itibaren asker sayılıyordum. buna istinaden sizin dikkate alacağınız gelecek olan belgede AS.Ş.'den Sevk tarihini dikkate almanız.
umarım yardımcı olmuşumdur. İyi Çalışmalar

t.y. sevk belgesini ne zaman aldın. Sınava girmek için 20 gün önce bi belge veriyorlar. O belge mi.
Mesela ağustosta askere gidecekler ağustos 1-2-3 ünde sınava girecekler ve ağustos 15 gibi askere gidecekler. Şimdi bunları haziran ın 10 unda gelin belgelerinizi alın demisler. Haziran 10 unda verecekleri belge sevk evrakları mı oluyor.

Slm

Yedek subay adayları 31.07.2009 tarihinden itibaren asker sayılmaktadırlar. Siz de bu tarihi dikkate alacaksınız.

Kolay gelsin

aknsbs dediği gibi askere gittiği tarih değil 31.07.2009 tarihinden itibaren asker sayılmaktadır

bu ssk lı temmuzun 10 unda sevk evrakını alacak asker lik şubesinden alacak. Temmuz 1 itibariyle işverene durumu anlatıp temmuzun 10 unda çıkacağını bildirmiş.

1- Kıdem tazminatını çıktığı gün mü ödemek zorundayız yoksa yasal bir süresi var mı ?

2- İşten çıkacağını ve durumunu 1 Temmuzda bildirmiştir. Ne zamana kadar ihtiyaç olursa çalıştırma hakkımız var.

3-Tazminatı tek seferde mi ödemek zorundayız yoksa taksitler halinde vade yapabilirmiyiz.

4- İşçinin maaşlarını bankadan ödüyoruz. tazminatını da bankadan ödeme gibi bir zorunluluğumuz var mı ?

( Biliyorum sınav soruları gibi sıraladım ama arkadaşylar inanınki kafam karıştığı için soruyorum. ) ( tabi işverenin de bana sorduğu sorular bunlar aynı zamanda :D)

adcetin ' Alıntı:
bu ssk lı temmuzun 10 unda sevk evrakını alacak asker lik şubesinden alacak. Temmuz 1 itibariyle işverene durumu anlatıp temmuzun 10 unda çıkacağını bildirmiş.

1- Kıdem tazminatını çıktığı gün mü ödemek zorundayız yoksa yasal bir süresi var mı ?

2- İşten çıkacağını ve durumunu 1 Temmuzda bildirmiştir. Ne zamana kadar ihtiyaç olursa çalıştırma hakkımız var.

3-Tazminatı tek seferde mi ödemek zorundayız yoksa taksitler halinde vade yapabilirmiyiz.

4- İşçinin maaşlarını bankadan ödüyoruz. tazminatını da bankadan ödeme gibi bir zorunluluğumuz var mı ?

( Biliyorum sınav soruları gibi sıraladım ama arkadaşylar inanınki kafam karıştığı için soruyorum. ) ( tabi işverenin de bana sorduğu sorular bunlar aynı zamanda :D)

1-Evet çıkış günü
2-Hiç askere giden nasıl çalışacak.
3-Evet tek seferde.(çek verebilirsiniz kabul ederse taksit de yapabilirsniz ama anlaşma şart)

Merhaba,
Ben de birşey sormak istiyorum. Benim de nişanlım 12.12.2009'da birliğine teslim oldu ve yedek subay olarak askerliğe başadı. İşten resmi olarak 01.12.2009'da çıkmış olmasına rağmen 05.12.2009 tarihine kadar çalıştırdılar. Maaşını 11.12.2009 da verdiler ve vermeleri gereken tazminatı da henüz vermediler. Nişanlım sözlü ve yazılı olarak tazminatını ne zaman alacağını sorduğunda kendisine bu hafta verileceği söylenmiş ancak benim çok fazla umudum yok. Bu konuda ne yapabiliriz, kendisi Balıkesir'de askerlik yapıyor ve Bakım okulunda 3 ay acemilik var. İstanbula gelip parasının peşinde koşabilmesi söz konusu da değil maalesef bu durumda...
Konu ile ilgili yardımcı olursanız çok sevinirim.
Teşekkürler.