Yeni Büro Açılışı ve Demirbaşlar Hk.

• Konbuyu başlatan champell59
  • Başlangıç tarihi
Ynt: Yeni Büro Açılışı ve Demirbaşlar Hk.

İlhan Tekiner ' Alıntı:
Arkadaşlar banada bir yol gösterin, fikir verin ikilemde kaldım..

Ben ruhsatı aldım ama daha büro açmadım. Şuanda bir mali müşavirin yanındayım. Kendisi pek ilgilenmiyor defterlerle, onun şifresiyle beyannameleri falan ben kendim gönderiyorum.. Muhasebe işleriyle ben ilgileniyorum. Bunun yanında tanıdık vasıtasıyla bir gümrükleme şirketinin sahibi ile görüştüm. Kendisi burada bana bir oda tahsis ederek kendi işlerini de görme edimini bana teklif etti. Yanında 1 i otel olmak üzere 2 firma daha var. Yani toplam 3 firmanın işini görmemi teklif etti. Bana devamlı kalma zorunluluğun yok dediler. Yani haftada 3 gün 3-4 saat uğrayacağım. Bunun yanında şuanda yapmakta olduğum işe de devam edeceğim..

Ama ikilemde kaldığım nokta şurası; Ben ruhsatı aldım ama beyanname gönderme yetkisi için sizce vergi dairesine kendim şifre talebi yapmalı mıyım, bu 3 şirket için. Yoksa yanında şuanda çalıştığım mali müşavirin şifresini mi kullanayım... Mali Müşavirin şifresiyle gönderirsem amcam zaten yaşlı pek ilgilenmiyor defterlerle, çok nadir büroya uğruyor.. Yani yeni bir defter bulma gayretinde değil kendisi..

Eğer şifre talebi yaparsam vergi dairesi odaya bildirm yapıyor mu? şu sicil nolu şu şahıs şifre talebinde bulunmuştur gibilerinden.. bu sefer büromu açmam gerekiyor, yoksa o gümrükleme şirketine bağımlı mı olacağım? Kafam karıştı iyice..

Bu şekilde nasıl hareket etmeliyim?

Arkadaşım,gümrük firması için 2-3 ay kendi şifreni kullanmamanı tavsiye ederim.Yapılan tüm hareketlerin detaylarına indikten sonra şifreni kullanıp kullanmayacağına karar verirsin.Sonra başın ağırmasın.

nunna ' Alıntı:
ugur6666 ' Alıntı:
nunna ' Alıntı:
kaşe için yoklama fişinin suretini istiyor oda. neyse halloldu o işlerin hepsi korktuğum kadarda zor değilmiş bir günde halletmiştim hepsini...
Allah yolumuzu açık etsin girdik bi yola bakalım hayırlısı

hayırlı olsun nunna.. başarılar.. mükellef durumun nasıl varmıydı elinde bişeyler

olmadan sıfır mükellefle girilmez zaten yani bence...
çok kimse yok ama şuan iki tane var temmuzu aldığımm 3 mükellef var oplam 5 ediyor. ama iyi mükellefler tahsilatta sıkıntı yaşatmayacak mükellefler. biri şahıs diğer 4ü ltd. 5indende asg.ücretin üstünde para alıcam. masraflarımı bağkurumu karşılayacak durumda olacağım birdahaki aya... dün bi haber aldım sanırsam biri daha gelecek görüşmeye ay inşallah oda olumlu olur :)

İnşallah daha iyi olursun.Allah bize de nasip eder inşallah.Bende çok düşünüyorum ama işletmelerle olmayacağı apaçık belli.Şirket olmadan zor.Bağımlı olarak çalışmakta bir süre sonra hiç sarmıyor.İstediğin kadar çalış,gelebileceğin nokta belli ve karşılaştığımız sorunlar hep aynı.sonuçta işveren varsa sıkıntı her zaman oluyor.Bu cesaret ve çevre işi.

İlhan Tekiner ' Alıntı:
Arkadaşlar banada bir yol gösterin, fikir verin ikilemde kaldım..

Ben ruhsatı aldım ama daha büro açmadım. Şuanda bir mali müşavirin yanındayım. Kendisi pek ilgilenmiyor defterlerle, onun şifresiyle beyannameleri falan ben kendim gönderiyorum.. Muhasebe işleriyle ben ilgileniyorum. Bunun yanında tanıdık vasıtasıyla bir gümrükleme şirketinin sahibi ile görüştüm. Kendisi burada bana bir oda tahsis ederek kendi işlerini de görme edimini bana teklif etti. Yanında 1 i otel olmak üzere 2 firma daha var. Yani toplam 3 firmanın işini görmemi teklif etti. Bana devamlı kalma zorunluluğun yok dediler. Yani haftada 3 gün 3-4 saat uğrayacağım. Bunun yanında şuanda yapmakta olduğum işe de devam edeceğim..

Ama ikilemde kaldığım nokta şurası; Ben ruhsatı aldım ama beyanname gönderme yetkisi için sizce vergi dairesine kendim şifre talebi yapmalı mıyım, bu 3 şirket için. Yoksa yanında şuanda çalıştığım mali müşavirin şifresini mi kullanayım... Mali Müşavirin şifresiyle gönderirsem amcam zaten yaşlı pek ilgilenmiyor defterlerle, çok nadir büroya uğruyor.. Yani yeni bir defter bulma gayretinde değil kendisi..

Eğer şifre talebi yaparsam vergi dairesi odaya bildirm yapıyor mu? şu sicil nolu şu şahıs şifre talebinde bulunmuştur gibilerinden.. bu sefer büromu açmam gerekiyor, yoksa o gümrükleme şirketine bağımlı mı olacağım? Kafam karıştı iyice..

Bu şekilde nasıl hareket etmeliyim?
Birden fazla firmanın beyanlarını gönderebilmeniz için mükellefiyet açmanız gerekir. Şu an yanında çalıştığınız mali müşavirin şifresi ile gönderebilmeniz için mali müşaviriniz ve o firmalar aralarında sözleşme imzalamalı. Eğer 3 firmadan tatminkar bir ücret alacak iseniz ve ileride büro açma düşünceniz var ise, sabit maliyetleri karşılama açısından önemli bir basamak olabilir her zaman böyle böyle fırsatlar çıkmaz.

Yeni Büro Açılışı

arkadaşlar mrb ruhsatımı yeni aldım. Büro tecrübem yok büromu yeni açıcam ancak odaya kaşe başvurusundan

önce vergi dairesine başvurmalıymışım vergi dairesine hangi evreklarla başvurucam? lütfen bilgilendirrmisinz

Öncelikle şimdiden hayırlı olsun,
Vd. işe başlama evrakları,
-İşe başlama formu
-imza sirküleri
-İşyeri kira ise kira kontratı,mülkiyeti size aitse tapu fotokopisi
-Oda faaliyet belgesi
_nüfus cüzdan sureti

bana çok komik geliyor bir smmm nin açılıç için ne evrak lazım olduğunu bilmememesi ki hadi bilmedin araştırmayı forumda sorarak yapması bence dahada abes bir durum yazık.

darkspell ' Alıntı:
bana çok komik geliyor bir smmm nin açılıç için ne evrak lazım olduğunu bilmememesi ki hadi bilmedin araştırmayı forumda sorarak yapması bence dahada abes bir durum yazık.

tamamen haklısın kendi açılışını bilmeyen başkasına nasıl yön verecek.. çok tuhaf.. yukarıdaki arkadaş içinde geçerli ve birçok yeni arkadaş içinde durum böyle.. ben böyle arkadaşları kesinlikle kınamıyorum fakat büro açacaksa 2 yıl meslek mensubu yanında faal çalışmasını tavsiye ederim..

ugur6666 ' Alıntı:
darkspell ' Alıntı:

tamamen haklısın kendi açılışını bilmeyen başkasına nasıl yön verecek.. çok tuhaf.. yukarıdaki arkadaş içinde geçerli ve birçok yeni arkadaş içinde durum böyle.. ben böyle arkadaşları kesinlikle kınamıyorum fakat büro açacaksa 2 yıl meslek mensubu yanında faal çalışmasını tavsiye ederim..

+1