Yeni Büro Açılışı ve Demirbaşlar Hk.

• Konbuyu başlatan champell59
  • Başlangıç tarihi
C

champell59

Ziyaretçi
Selamlar,

Sene sonuna doğru büro açmayı düşünüyorum. Fakat büro mobilyalarını ağır ağır alayım diyorum. Büro mobilya faturaları Mayıs ayından büro açılışı Kasım gibi olursa Büro mobilyalarını demirbaş kaydetme imkanımız olur mu ?

Ynt: Yeni Büro Açılışı ve Demirbaşlar Hk.

Slm

Bence ağı ağır paranızı biriktirin büroyu açtığınız zaman alın mobilyaları.

Doğru söylüyorsunuz, bu şekilde biraz saçma olucak.

bende birşey sormak istiyorum..
hziranda büro açılışı yapacağım kısmetse şimdi efil efil kiralık yer arıyorum bu ay yeri tutacağım inşallah. fakat kaşe başvurusu yapabilmem için büro açılışını odaya yapmam lazım. e büro açılışını odaya yapmak için de vdye vs heryere bildirimlerin yapılması yani gerçekten açılışın tamamlanması lazım ;D şimdi sorum şudurki ben açılışı yaptıktan sonra kaşe için başvuruda bulunabilecekmişim. kaşe yaklaşık 3 hafta da geliyormuş...

bu kaşesiz geçecek 3 hafta nasıl oluyor yani lazım olmayacak mı kaşe hiç ??? ???

Şu anda kaşe hiç bir işimize yaramıyor. Sadece Bilanço, Hesap özeti,Gibi şeylerde banka istiyor birde vergi levhası için lazım. Aslında vergi levhası olmasa ilk açılış için almasanız bile olur.

yeni büro açılışı yaptım, 500 liraya tuttum büroyu. mal sahibininde isteği doğrultusunda tamamını bankadan yatıracağım. bir anlık dalgınlık mı denir bilmiyorum stopajı 125 lira hesapladım ve bunu 3 le çarpacağıma 3 e böldüm. Kısaca stopaj 3 aylık nerdeyse 400 tl yi bulacak. Büro yaklaşık 65 m2., 3 oda.bedeli çok düşükte gösteremem. moralim bozuldu daha başlangıçta böyle bi hesaplama hatası yaptığım için. bunu düzeltmek için bişiy yapmam mümkün mü? kira bedelini düşürsem çok dikkat çeker miyim? yoklama tutuldu,kira kontratı 500 tlden hazırlanıp vergi dairesine de verildi.

Merhaba ;

Öncelikle büronuz hayırlı olsun. Ama kiranızı mal sahinin isteği olsa da olmasa da bankaya yatıracaksınız. Başka müşterilerinizde atlamamanız için belirtmek istedim.

arzuty ' Alıntı:
.........mal sahibininde isteği doğrultusunda tamamını bankadan yatıracağım.

muhasebe ' Alıntı:
Merhaba ;

Öncelikle büronuz hayırlı olsun. Ama kiranızı mal sahinin isteği olsa da olmasa da bankaya yatıracaksınız. Başka müşterilerinizde atlamamanız için belirtmek istedim.

arzuty ' Alıntı:
.........mal sahibininde isteği doğrultusunda tamamını bankadan yatıracağım.
Merhaba,teşekkür ederim. Cümleyi yanlış kurmuşum sanırım...Demek istediğim bi kısmını bankadan yatırıp bi kısmını elden verme olayını mal sahibi istemedi. Kirayı düşürmek vergi dairesi açısından çok dikkat çekici olur mu peki?

bu sene değil de 2011 Ocak ayından sonra yeni beyanname hazırlayıp (tabi önce dükkan sahibi ile anlaşıp) vergi dairesine verirsiniz. Dükkan sahibi ile anlaşıp kirayı düşürdük die söyleyebilirsiniz. Fakat 400 den de aşağı yapmayın, dikkat çekme olasılığı yüksek. Bu da size üç ayda sadece 75 TL avantaj sağlar. İlginizi çeker mi bilmem...

champell59 ' Alıntı:
bu sene değil de 2011 Ocak ayından sonra yeni beyanname hazırlayıp (tabi önce dükkan sahibi ile anlaşıp) vergi dairesine verirsiniz. Dükkan sahibi ile anlaşıp kirayı düşürdük die söyleyebilirsiniz. Fakat 400 den de aşağı yapmayın, dikkat çekme olasılığı yüksek. Bu da size üç ayda sadece 75 TL avantaj sağlar. İlginizi çeker mi bilmem...
teşekkür ederim, dediğiniz gibi çokta bişiy farketmeyecek. O yüzden aslında hiçbişiy yapmasam daha iyi olacak sanırım...

nunna ' Alıntı:
bende birşey sormak istiyorum..
hziranda büro açılışı yapacağım kısmetse şimdi efil efil kiralık yer arıyorum bu ay yeri tutacağım inşallah. fakat kaşe başvurusu yapabilmem için büro açılışını odaya yapmam lazım. e büro açılışını odaya yapmak için de vdye vs heryere bildirimlerin yapılması yani gerçekten açılışın tamamlanması lazım ;D şimdi sorum şudurki ben açılışı yaptıktan sonra kaşe için başvuruda bulunabilecekmişim. kaşe yaklaşık 3 hafta da geliyormuş...

bu kaşesiz geçecek 3 hafta nasıl oluyor yani lazım olmayacak mı kaşe hiç ??? ???

kaşe başvurusu için vergi dairesi açılışı yapmak gibi bir gereklilik yok diye biliyorum bence siz önceden başvurun tecrübeyle sabit ben açılışımı yaptım kaşeye sonra başvurdum daha doğrusu başvurdum sanıyordum yanılmışım elektronik beyanname aracılık yetkisi alabilmek için kesinlikle kaşe numarası istiyorlar umarım 3 hafta içinde gelir benim kaşem kdv için yetişir

kaşe için yoklama fişinin suretini istiyor oda. neyse halloldu o işlerin hepsi korktuğum kadarda zor değilmiş bir günde halletmiştim hepsini...
Allah yolumuzu açık etsin girdik bi yola bakalım hayırlısı

nunna ' Alıntı:
kaşe için yoklama fişinin suretini istiyor oda. neyse halloldu o işlerin hepsi korktuğum kadarda zor değilmiş bir günde halletmiştim hepsini...

hayırlı olsun nunna.. başarılar.. mükellef durumun nasıl varmıydı elinde bişeyler

Allah bilinçli mükellef versin.

ugur6666 ' Alıntı:
nunna ' Alıntı:

hayırlı olsun nunna.. başarılar.. mükellef durumun nasıl varmıydı elinde bişeyler

olmadan sıfır mükellefle girilmez zaten yani bence...
çok kimse yok ama şuan iki tane var temmuzu aldığımm 3 mükellef var oplam 5 ediyor. ama iyi mükellefler tahsilatta sıkıntı yaşatmayacak mükellefler. biri şahıs diğer 4ü ltd. 5indende asg.ücretin üstünde para alıcam. masraflarımı bağkurumu karşılayacak durumda olacağım birdahaki aya... dün bi haber aldım sanırsam biri daha gelecek görüşmeye ay inşallah oda olumlu olur :)

inşallah olumlu olur, Allah gönlüne göre versin

nunna ' Alıntı:
ugur6666 ' Alıntı:
nunna ' Alıntı:

olmadan sıfır mükellefle girilmez zaten yani bence...
çok kimse yok ama şuan iki tane var temmuzu aldığımm 3 mükellef var oplam 5 ediyor. ama iyi mükellefler tahsilatta sıkıntı yaşatmayacak mükellefler. biri şahıs diğer 4ü ltd. 5indende asg.ücretin üstünde para alıcam. masraflarımı bağkurumu karşılayacak durumda olacağım birdahaki aya... dün bi haber aldım sanırsam biri daha gelecek görüşmeye ay inşallah oda olumlu olur :)

iyi başlangıç olmuş.. bundan sonra gider artık

champell59 ' Alıntı:
Selamlar,

Sene sonuna doğru büro açmayı düşünüyorum. Fakat büro mobilyalarını ağır ağır alayım diyorum. Büro mobilya faturaları Mayıs ayından büro açılışı Kasım gibi olursa Büro mobilyalarını demirbaş kaydetme imkanımız olur mu ?

champell naptın açıyomusun büroyu varmı gelişmeler.. bende bu yıl sonu düşünüyorum kasım ayı gibi bakalım eylülden sonra kesin kararımı vermem lazım..

Arkadaşlar banada bir yol gösterin, fikir verin ikilemde kaldım..

Ben ruhsatı aldım ama daha büro açmadım. Şuanda bir mali müşavirin yanındayım. Kendisi pek ilgilenmiyor defterlerle, onun şifresiyle beyannameleri falan ben kendim gönderiyorum.. Muhasebe işleriyle ben ilgileniyorum. Bunun yanında tanıdık vasıtasıyla bir gümrükleme şirketinin sahibi ile görüştüm. Kendisi burada bana bir oda tahsis ederek kendi işlerini de görme edimini bana teklif etti. Yanında 1 i otel olmak üzere 2 firma daha var. Yani toplam 3 firmanın işini görmemi teklif etti. Bana devamlı kalma zorunluluğun yok dediler. Yani haftada 3 gün 3-4 saat uğrayacağım. Bunun yanında şuanda yapmakta olduğum işe de devam edeceğim..

Ama ikilemde kaldığım nokta şurası; Ben ruhsatı aldım ama beyanname gönderme yetkisi için sizce vergi dairesine kendim şifre talebi yapmalı mıyım, bu 3 şirket için. Yoksa yanında şuanda çalıştığım mali müşavirin şifresini mi kullanayım... Mali Müşavirin şifresiyle gönderirsem amcam zaten yaşlı pek ilgilenmiyor defterlerle, çok nadir büroya uğruyor.. Yani yeni bir defter bulma gayretinde değil kendisi..

Eğer şifre talebi yaparsam vergi dairesi odaya bildirm yapıyor mu? şu sicil nolu şu şahıs şifre talebinde bulunmuştur gibilerinden.. bu sefer büromu açmam gerekiyor, yoksa o gümrükleme şirketine bağımlı mı olacağım? Kafam karıştı iyice..

Bu şekilde nasıl hareket etmeliyim?

ugur6666 ' Alıntı:
champell59 ' Alıntı:
Selamlar,

champell naptın açıyomusun büroyu varmı gelişmeler.. bende bu yıl sonu düşünüyorum kasım ayı gibi bakalım eylülden sonra kesin kararımı vermem lazım..

yok henüz açmadım. temmuz sınavının sonuçlarını bekliyorum. olumlu olursa gerekli görüşmeleri yapıp büro açma niyetim hala var. ama büyük ihtimalle Aralık gibi olur.

Sn.İlhan Tekiner bence çalıştığınız mali müşavirin şifresi ile işi götürün. Ama kendisine de bilgi verin. Aksi halde ters tepkime olabilir. Eğer kabul etmeyecek gibi olursa da artık ya işi bırakıp büro açarsınız, ya da oraya bağımlı olarak başlarsınız.