fonradar

Yeni Nesil Ö.K.C.

Son gün son dakika tarihi uzatıyorlar. Bu sefer bu tarihten sonra uzamaz diye tahmin ediyordum artık. İzin yazısı aldım. Şimdi tekrar vd git iptal ettir. Bilgi için teşekkür ederim sayın merkür2.

Bu yeni tebliğ tekrar uzamayacagi anlamına gelmez bir gün bir bakarsiniz tekrar uzamış.

İyi Günler.

Mükellefin bir adet yazar kasası ve nerdeyse her bankanın ayrı ayrı pos cihazı ve bir adette mobil posu var. Vera delta servis ile görüştüm bugün. Daha önce kesilmiş bir faturaya istinaden tahsilat amaçlı kullanılacak ise yeni cihaza önce kesilmiş olan faturanın tarih ve numara bilgilerini girmek gerekiyormuş. Ondan sonra kredi kartı ile işlem gerçekleştiriliyormuş. Bu müşterim ay içinde tek bir müşteriye onlarca fatura düzenliyor. Sonrada belirli aralıklarla mobil posla tahsilata gidiyor. Tahsilat çok sayıda faturaya karşılık oluyor haliyle. Servis " maalesef böyle bir sorun var, çok sayıda faturaya mahsuben işlem yapılamıyor cihazdan " diyor. Tahsilata gittiği tek bir yerde her bir fatura için tek tek işlem yapması gerekecek. Müşterinin cari hesap bakiyesini bilmesi yetmeyecek , birde hangi faturasını ödedi , hangileri açık onuda takip etmesi gerekecek. Teknolojiyi hayatı kolaylaştırmak için değilde kabusa çevirmek için kullanmayı başarmamızda ayrıca takdire şayan. Şimdi tebliğden anladığım kadarıyla mobil posu iptal edersem mevcut ökc 31.12.2015 e kadar kullanabilecek. Mobil posu kullanmaya devam ederse 01.10.2013 e kadar yeni nesil ökc almak zorundayız...doğrumu anlıyorum arkadaşlar?

ve bu arada yeni nesil pos ökc cihazların sadece denizbank ile anlaşması var. Diğer bankalarla görüşmeler devam ediyormuş ancak sonuçlanan yok. Belki garanti bankasının bu yılın sonuna yetişebileceğini söylüyorlar. Dolayısıyla denizbankta hesap açmak gerekiyor. Üstelik hangi banka kartı olursa olsun denizbank üzerinden işlem yapılacağı için banka komisyon oranıda çok daha yüksek olacak. Bildiğim kadarıyla taksitli işlemler ise sadece kendi banka posundan yapılabiliyor ki buda tüm banka anlaşmaları sonuçlanana kadar taksitli işlem yapamayacakları anlamına gelir. Bütün bunları anlamak gerçekten çok zor

Valla ne desek boş bizde denizbankla anlaşacağız sanırım

bu ara esnafta komple fiş vermeyi bıraktı :)

Yemek sepetinden ne zaman sipariş versek eğer firma büyük firmalardan değilse fiş gelmiyor, bence bu firmalar için çok iyi olacak

sayın aşkınbulduk dün yaptığım telefon görüşmelerine göre alt yapısını tamamlamış ve anlaşma yapılmış tek banka denizbank şu anda. Arkasından da garanti ve türkiye finans. Bunların sene sonuna yetişeceğini söylediler. Yapı krediyi bende özellikle sordum ama sadece süreç içinde elbette oda olacaktır şeklinde yanıtladılar.

Bankaların tamamı ya 01/10/2013 kadar bu sisteme entegre olacaktır yada bu iş yine uzar. Bakanlık hiçkimseyi x bankası ile çalışma zorunluluğu koşamaz. (Şu durumda üstükapalı var.) Ayrıca arçelik de bakanlıktan onay almış durumda. Eğer birde tek tek banka banka uğraşılacak ise bu iş foooossssss.

Otopark hizmeti veriyoruz, ama koçandan fiş veriyorduk. Yazarkasamız yoktu, şimdi bu makinelerden alacak mıyız ?
Otopark hizmeti verenler yazarkasa kullanmak zorunda olan mükelleflerden midir ?
Teşekkür ederim