Yeni Pos Cihazları

Day-Dream

Tanınmış Üye
Arkadaşlar merhaba

Biz müşterilerin faturalarını ay başında kesiyoruz. Sonra ay içinde gelip kredi kartı ile ödüyorlar. Eski pos makinaları iptal olursa nasıl yapacağız ?

Teşekkür ederim

3100 s. ÖKC Kanunu 69 seri nolu Gn Tebliğ ile ÖKC Kullanma "mecburiyeti" olup Seyyar EFT-POS cihazı kullananlar 01/07/2013 tarihinden itibaren bu cihazlar yerine EFT-POS özelliği olan yeni nesil ÖKC kullanmak zorundadırlar.

Yani ÖKC kullanma mecburiyeti bulunmayan mükellefler EFT-POS cihazlarını kullanmaya devam edebilecekler.

3100 s. ÖKC Kanunu 69 seri nolu Gn Tebliğ ile ÖKC Kullanma "mecburiyeti" olup Seyyar EFT-POS cihazı kullananlar 01/07/2013 tarihinden itibaren bu cihazlar yerine EFT-POS özelliği olan yeni nesil ÖKC kullanmak zorundadırlar.

Yani ÖKC kullanma mecburiyeti bulunmayan mükellefler EFT-POS cihazlarını kullanmaya devam edebilecekler.

Merhaba,

size bir sorum olacak; Firmanın faaliyeti içerisinde %10 luk bir kısım perakende satış yapıyor ve ökc kullanıyor fakat geri kalan %90 lık kısım imalat yapıyor ve toptan satış yapıyor ve fatura düzenleniyor. mesela 20.000 liralık bir faturayı 5 parçada tahsil ediyorum seyyar pos cihazı ile bu durumda eft pos özellikli cihaz alırsam tahsilatlarıma fiş kesecek ben zaten fatura kesiyorum bu durumu nasıl çözebiliriz ?