Yeni yasa,Vergi dairesi 50 deftere kadar tahsilat yapacak mı.

Yeni torba yasası içerisine mali müşavirlerin aylık defter ücretlerinin maliye tarafından tahsil edilmesi eklendi. Şu an görüşmeler devam ediyor.

Görüşme başlıkları;
Vergi dairesi 50 deftere kadar tahsilat yapacak.
50 defterden fazla olan mali müşavirler yanında sigortalı SMMM çalıştıracaklar.

Ynt: Yeni yasa,Vergi dairesi 50 deftere kadar tahsilat yapacak mı.

hangi torba yasa bu açarmısınız

Yeni torba yasası içerisine mali müşavirlerin aylık defter ücretlerinin maliye tarafından tahsil edilmesi eklendi. Şu an görüşmeler devam ediyor.

Görüşme başlıkları;
Vergi dairesi 50 deftere kadar tahsilat yapacak.
50 defterden fazla olan mali müşavirler yanında sigortalı SMMM çalıştıracaklar.

ne oldu arkadaşlar çıkmadımı bu yasa

Çıksaydı, gündemimize bomba gibi düşerdi herhalde.!!!

Bence çıkmalı çıkarsa güzel olur...

yeni torba yasada öyle bişeye hiç rastlamadım :(

ya ben kendim yapamıyorum tahsilatımı maliye nasıl yapacak gerçekten merak ettim .
üstelik malyie kendi tahsilatlarını da yapamıyor ki benimkini yapsın .
enteresan geldi bana . ama öyle bişey yaparlarsa ve sıkı tutarlarsa sanırım iyi olur.

SMMM çalıştırılmasına eyvallah ama tahsilat bence iyikide çıkmamış yahu vergi dairesinden de, oraya gitmekten de ordakilerden de, ordakilerin yaptıkları muamelelerdende nefret ediyorum. Arkadaş bir dosya veriyosun ordan oraya, ordan oraya, oturtmuşlar 10 tane işsiz güçsüz adamı işi gücü evrağa imza atmak, adam uğraştırmak.

Daha geçen bir tane mükellefiyet belgesi alayım dedim, ya bir tane kıçıkırık evrak be ordan oraya ordan oraya git gel, git gel kanser ettiler adamın yan masasında biri oturuyor al bunu ahmet beye paraflat ahmet kim yan masa adamın sıfata baksan sanki padişah adama kaçıncı ahmetsin diye sorasım geldi be, yok git sağa git sola ona imza buna paraf e hani e devlet hani e vergi yalan anasını satıyım git gel aman arkadaş ben oraya heleki tahsilat için gideceğime müşteriyle birbirime girerim daha iyi.

stonhand ' Alıntı:
SMMM çalıştırılmasına eyvallah ama tahsilat bence iyikide çıkmamış yahu vergi dairesinden de, oraya gitmekten de ordakilerden de, ordakilerin yaptıkları muamelelerdende nefret ediyorum. Arkadaş bir dosya veriyosun ordan oraya, ordan oraya, oturtmuşlar 10 tane işsiz güçsüz adamı işi gücü evrağa imza atmak, adam uğraştırmak.

Daha geçen bir tane mükellefiyet belgesi alayım dedim, ya bir tane kıçıkırık evrak be ordan oraya ordan oraya git gel, git gel kanser ettiler adamın yan masasında biri oturuyor al bunu ahmet beye paraflat ahmet kim yan masa adamın sıfata baksan sanki padişah adama kaçıncı ahmetsin diye sorasım geldi be, yok git sağa git sola ona imza buna paraf e hani e devlet hani e vergi yalan anasını satıyım git gel aman arkadaş ben oraya heleki tahsilat için gideceğime müşteriyle birbirime girerim daha iyi.

:)) sen kitap yaz bence. yazdıkların gerçekten ilgi çekici ve sürükleyici .

:) Borcu yoktur ve mükellefiyet yazıları için internet hizmetleri kullanım şifresi alın arkadaşlar vergi dairesindekilerle uğraşmayın.!
Biz her müşterimize alıyoruz, gerçi her yerimiz şifre oldu ama ne yapalımmm...

ZİNDAN ' Alıntı:
:) Borcu yoktur ve mükellefiyet yazıları için internet hizmetleri kullanım şifresi alın arkadaşlar vergi dairesindekilerle uğraşmayın.!

müşterinin kendisimi alması gerekiyor onu. nasıl başvurulcak, biraz açıklarımısınız ?

champell59 ' Alıntı:
ZİNDAN ' Alıntı:

müşterinin kendisimi alması gerekiyor onu. nasıl başvurulcak, biraz açıklarımısınız ?

Arkadaşlar mevcut e beyanname şifresiyle internet vergi dairesine girmeye çalışın. Olmazsa şifre için başvurun. Biz şifre almak için gittiğimizde mevcut şifrenizle girebilirsiniz denmişti. Biz gene de şifre aldık, e beyan şifrelerimiz de değişmişti. 2009 yılında idi uygulama değişmemiştir sanıyorum

Başka bir şirketimiz için denedim e beyanname şifresiyle bu yazıları internet vergi dairesinden alabilirsiniz

Zindan hocam benim yaşadığım tam komedi SMMM yi arıyorum üstat mükellefiyet belgesi lazım o internetten alınamıyor vergi dairesine gitmek lazım al patronu git diyor al sana eksik bilgi.
Vergi dairesine gidiyoruz ulen dedim E vergi var e devlet var bunlar adam olmuşlardır bir gideyim ne olacak modunda girdim yahu söve söve çıktım. Zaten vergi dairesinin girişinde fotoğraf makinesi olmalı içeri girmeden önce ve içerden çıktıktan sonra diye, girenlerin suratı hafif tebessümlü giriyor yahu çıkarken aynı adam sanki kafesinden kaçmış yabani hayvan misali yardırarak merdivenleri beşer beşer inerek kaçıyor.

İşin komedisi girdik içeri ulen 10 tane masa yanyana dizilmişler suratları beş karış direkt adamın suratına baksan bugün git hatta hiç gelme diyor , bunlar mitralyöz gibi bir o imza vuruyor bir diğeri paraflıyor, ordan oraya ordan oraya ulen adam yanında be kardeşim neyi kime paraflıyosun anladık istihdam yaratacaksın ama bari git adam gibi istihdam yarat yahu abartısız kıçıkırık bir belge için 30 dk uğraştım çıkarken patronum sordu yahu dedi bu adamlar hiçmi değişmez, hiçmi genç memur almaz bunlar, ölümsüzmü len dedi bu memurlar vallahi ölümsüz dedim.

Birde tahsilatları bunlar yapacak Allah korusun kardeşim tek ders kalmış büro açıcam mükellefim hazır diye umutlanıyorum, vallahi tahsilatlar bunlara geçsin bunların suratını çekmektense büro açmaktan vazgeçerim ömür törpüsü bunlar

bende denedim şimdi, sadece kendimizin borcu yoktur yazısını alabiliyoruz bizim şifreler ile.

arkadaşlar söylediğim husus kendi e beyan şifresi olan firmalar için geçerli