Yeterlilik Sınavlarına Yönelik Tavsiyeler.

• Konbuyu başlatan Ogün Güneş
  • Başlangıç tarihi
Ynt: Yeterlilik Sınavlarına Yönelik Tavsiyeler

güzel tahmin

Uzun zamandır 6183 den soru gelmiyor.Bence bu sınavda ondan da sorulabilir diye düşünüyorum .Birde sayısal soru olarakda Z şirketi bu sefer yıllara sair inşaat ve onarım işine girmiş ve Genel giderleri,amortismanları tablo oluşturarak dağıtın gibi. :)

temmuzda ilk defa gireceğim bu sınavlara. sizce kaçına ve hangilerine ağırlık vermeliyim. tavsiyelerinizi bekliyorum.

saygılar...

ben kitapta yazmayan konulardan soru geleceğini düşünüyorm şahsen.Yada çok az bahsedilen konulardan gelecek.

sessizce222 ' Alıntı:
temmuzda ilk defa gireceğim bu sınavlara. sizce kaçına ve hangilerine ağırlık vermeliyim. tavsiyelerinizi bekliyorum.

saygılar...

hepsine çalışacak kadar süreniz yoksa vergi ya da denetimi eleyin diyebilirim diğerlerine çalışmak çok zaman almıyor...

Yeterlilik Kaynak

Arkadaşlar 2007 Ocak döneminde stajımı başlattım. Henüz kaynak alıp çalışmaya başlamadım. İslam Çankaya tek kitap alıp çalışmam yeterli olur mu? Ya da önerebileceğiniz başka kaynaklar var mı?

Aman arkadaş
sessizce222 ' Alıntı:

saygılar...

Maliyeti kesinlikle sona bırakma, baştaki sınavlarda belki kolay soru gelecek,
Aman dikkat et...

kesinlikle detaylı çalışmanızı tavsiye ederim konu kısıtlamasına gitmeyiniz.

Öncelikle herkese merhaba demek istiyorum, foruma yeni üye oldum.
Çünkü benim de kafamı karıştıran sorular var sınava hazırlıkla iilgili.
Temmuzda sınava 2.girişim olacak,ilk sınava gerektiği kadar hazırlanamadım. İşim dolayısıyla.
İlk olarak Temel hukuk ile başladım ders çalışmaya(Arif Kocaman) ama 2005 basım dolayısıyla içim çok rahat çalışamıyorum. Sosyal güvenlik mevzuatı ile ilgili olarak bizim durumumuz ne olacak ?Aynı şekilde meslek mevzuatı içinde aynı problemimiz var.
Vergi Mevzuatı için elimde sadece İslam Çankaya var. Kaynak olarak İnternetten ders notu indirmekte pek de güvenilir gelmiyor bana.
Kısacası benim derdim sözel dersler yani hukuklar.
Bu konuda görüşü olan arkadaşlar bana yardımcı olursa sevinirim.

hukuk: arif kocaman
meslek hukuku : tesmer meslek hukukuna yönelik odanın çıkardığı kitapçık
vergi : seçkin yayınları tüm vergi kanunları kanun metinlerinden ezberleyerek çalışılması gereken bir ders
denetim : ömer duman yada spk tebliği

SMMM Yeterliliğe Girmiş Olan Arkadaslar

merhaba arkadaslar,
yakın zamanda smmm yeterlılık sınavına gıren ve gectıgı derslerde basarı saglayan arkadaslar hangı derslerı hangı calısma metodu ve hangı kaynaklardan faydalanarak gectıgıni yazabılırlerse bız yenı gırcek olan arkadaslara baya faydalı olucaktır.sımdıden tesekkurler.kolay gelsın
denetım
muhasebe
maliyet muhasebesı
hukuk
vergi
analiz
meslek hukuku

Ynt: smmm yeterliliğe girmiş olan arkadaslar

merhaba şöyle tavsiyede bulunabilirim

denetim .... ömer dumanın kitabı
vergi ........ küçük kanun kitabı
meslek ....... odanın meslek mevzuatı kitabı
hukuk ..... bişey diyemicem
analiz ..... murat dersanesinin notları mutlaka
maliyet ..... tesmerin hocasının notları mustafa çanakçıoğlu
finansal muhasebe ..... tesmerin hocasının notları mustafa çanakçıoğlu

bence dersler için en iyi kaynaklar bunlar, başarılar ....

Ynt: smmm yeterliliğe girmiş olan arkadaslar

**İBRAHİM** ' Alıntı:
merhaba arkadaslar,
yakın zamanda smmm yeterlılık sınavına gıren ve gectıgı derslerde basarı saglayan arkadaslar hangı derslerı hangı calısma metodu ve hangı kaynaklardan faydalanarak gectıgıni yazabılırlerse bız yenı gırcek olan arkadaslara baya faydalı olucaktır.sımdıden tesekkurler.kolay gelsın
denetım
muhasebe
maliyet muhasebesı
hukuk
vergi
analiz
meslek hukuku

mrb sadece islam çankayanın kitabından çalıştım kitabın çokta verimli olduğunu söyleyemem.ama yinede ikinci girişimde aldım belgeyi.bence o kadarda kasmaya gerek yok.her dersi ayrı kitaptan çalışmaya gerek yok.

2 ay öncesinden başlamak lazım çalışmaya.
sözellerde ezberden başka bir yol gözükmüyor.Gerçi ezber sorusu sormadıkları zaman daha da zor olabiliyor,mart 2008 vergi 1.soru gibi.Ezberlediğin yerden çıkarsa işte mutluluk bu.

arkadaşlar " 29-30 Mart SMMM Yeterlilik Sınavlarında Odaların Durumu" başlığı altında yeni bir anket açtım.. sizde oy verirseniz sevinirim.

planlı ve sistemli çalışılırsa verilmeycek gibi dersler kesinlikle

Merhaba Arkadaşlar,
Benim 3 dersim kaldı.Denetim,hukuk,meslek hukuku.Denetimden Ömer duman hukuktan arif kocamanın kitabını aldım sanırım bunlar yeterli.ama meslek hukunu ne yapcağımı bilmiyorum.Sadece kanundan çalışmam yeterli olurmu yoksa başka kaynatan çalışmalımıyım.Cevaplarınızı bekliyorum... ;)