Yıllık işletme cetveli hakkında

gokmen

Katkı Sunan Üye
Yıllık işletme cevteli nısan ayı sonuna kadar verilmesi gerekiyormuş.
Biz ilk defa bu sene vereceğimiz için bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabılırler mı ?

yıllık işletme cetveli hakkında

Sn biricik
belittiğiniz adresten işlemi yaptım ama herhangi bir "onaylanmıştır " gibi ibare çıkmadı.

Sayın gokmen,

sizinde söylediğiniz gibi Yıllık İşletme Cetveli Nisan sonuna kadar verilmesi gerekiyor verilmemmesi halinde cezası mevcuttur.
eğer İstanbul da iseniz Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğüne bir dilekçe ekinde vermeniz gerekiyor.

e-mail adresinizi verirseniz size matbu formu gönderebilirim
İyi çalışmalar
Pınar EROL
SMMM

Pınar Hn ilginize teşekkürler

Benim anlamadığım sanayi.gov.tr adrsinde ki formu doldurmak yeterli olup olmadığı, online olarak yapılacağı söyleniyor ancak herhangi bir şekilde onay numarası vermedi.

[email protected]

Sayın Gökmen,

İnternetten online olarak aşağıdaki gibi işlem yapabilirsiniz. (Site ismi vermek yasak olduğu için kopyala yapıştırla yazdım. Sayın Necdet Bey'e ait mesajı aşağıya kopyaladım. )

Sayın Tekin...
İşlemleri sırasına göre aktarmaya çalışayım.

** http://www.sanayi.gov.tr
** yıllık işletme cetveli işlemleri
** yeni kullanıcı girişi
** Ad,soyad,TC,e-posta,şifre bölümü doldurulacak.Her e-posta tek bir firma için geçerli olacağı için her firma için ayrı ayrı e-posta yazmak gerekiyor.
** Sanayi sicil belgesi yıllık işletme cetveli işlemleri tıklanacak ve sayfanın kendiliğinden yenilenmesi beklenecek.
** Sanayi sicil işlemleri için şirketinizi seçin.(sicil nosunu girerek )
** ekrana gelen firmanızı seçin.
** Altta "kaydet" tıklanacak.
** Kaydın tamamlanması bitince,sol tarafta bulunan "yıllık işletme cetveli işlemleri" yeniden tıklanarak giriş yapılacak.(e-posta ve şifre ile)
** yeni kayıt
** gelen eski işletme cetveli için “DÜZELT” tıklanacak.
**İlgili bölümler (satırlar) yeni kayıt ile seçilip doldurulduktan sonra her satır kaydedilecek.
** Giriş yapılacak bölümler bitince alttaki “veritabanına kaydet” tıklanacak.
** çıkan sayfadan “rapor al” tuşu ile raporunuzu alıyorsunuz

Saygılarımla...
Necdet Günay

Sn Biricik paylaşım için teşekkürler gayet basitmiş hallettim.

Sayın Biricik veritabanına kaydettikten sonra herhangi bir düzeltme yapabiliyormuyuz?

arkadaşlar sanayii sicil belge no aramada yazıyorum ama kayıt bulunamadı diyor
problem nerde olabilir yardımcı olursanız sevinirim

Sayın fatmanur hanım sanayi sicil belgeleri değişmiş bu nedenle bağlı bulunduğunuz sanayi ticaret müdürlüğünden ya yeni numaranızı öğreneceksiniz yada eski belgenizi götürüp yenisini alacaksınız.

sayın canpolat
cvp verdiğin için teşekkür ederim ama 2005 yılında ben yenileme işlemi yaptım yeni halini bana üst yazı ile birlikte göndermişlerdi

Sayın fatmanur hanım,
Vize işlemi ile sanayi sicil belge nosunun yenilenme işlemini karıştırmayalım sakın.

Sanayi sicil belgesinde yer alan belge no ya bakmanızı tavsiye ederim şayet orada yazan belge no önceki yıllarda gönderdiğiniz yıllık işletme cetvelinde sağ üst köşede yer alan belge no ile aynı ise size yeni belge no verilmiştir.Yine tekrar ediyorum bağlı olduğunuz müdürlükten bu durumu öğrenirseniz iyi olur.

Çünkü mesai saati bitmeden bende onlıne olarak giriş yapamadım aynı sorun bende de çıktı yani belge no hataldır uyarısı.Bende henmen telefonla müdürlüğü aradım ve yeni belgemeizin olduğunu öğrendim ve yeni belge noyu telefonda alarak yıllık işletme cetvelimi onlıne yaptım.

Saygılarımla

Ynt: yıllık işletme cetveli hakkında

merhabalar,

benim kafama takılan bir nokta var. yıllık işletme cetvelini benden önceki muhasebeciler hiç doldurmamış. maalesef 3 yılı ayrı ayrı doldurmaya çalışıyorum. formda ihracat tutarı dolar olarak hazırlanmış. ben bu sütunu TL olarakm yazıp doldurabilir miyim? ya da hiç yazmasam olur mu? :-\

acil yardımlarınıza ihtiyacım var...
teşekkürler

Ynt: Yıllık işletme cetveli hakkında

Kolay gelsin
2009 yılı işletme cetveli doldurulmamış.yazı geldi.
şimdi işletme cetvelini exelde form var ona doldurup
geldiği yere posta ile gönderiyormuyuz. ekine evrak koyacakmıyız. internetten giriş yapacakmıyız.
e

Geçen sene iso nun internet sayfasından şifre alarak işletme cetvelini doldurdum ve onayladım. Ama elden de veriliyor diye biliyorum

Gelen yazıya istinaden internetten online doldurup onayladım.Dİlekçe ile Oda'ya gönderdim.Sorunsuz aldılar.

arkadaşlar , yardımcı olursanız sevinirim. Yeni devraldığım şirkete sanayi ve ticaret il müdürlüğünden yıllık işletme cetveliyle ilgili yazı gelmiş. Şu anda onu doldurmaya çalışıyorum, oradaki yıllık kapasite bölümüne kapasite raporundaki rakamları mı yazmam gerekiyor?( kapasite raporunun alınış tarihi kasım 2008) ayrıca mamül adınıda kapasite raporundaki mamül isimlerine göre yazdım, doğru mu yaptım?

Kapasite raporundaki yıllık kapasite bölümünü kapasite raporundakini yazacaksınız. Fiilli üretim miktarıda o yıl içindeki üretim miktarları yazılacak. Evet mamül isimleride aynı olmalı şuana kadar yaptıklarınız doğru

Ayrıca kapasite raporunun geçerlilik tarihi 3 yıldır. Bilginize

merhaba
bende yıllık işletme çetvelini doldurmaya çalışıyorum.yeni başladığım şirkette 2009 için dediğiniz gibi kapasite raporunda rakamlar yazılmış.ama kapasite raporu 3 yıllık ve süresi devam ediyor 3 yıl boyunca aynı rakamlarımı yazaçağız.bu sadece bir prosüdürdenmi ibaret.

Rakamlarla ilgili bir yaptırım yok, çoğu firmanın dolan rakamlardan haberi de yok, sonra bu rakamlar ekonomik veri olarak veritabanına işleniyor buna göre sözde politikalar üretiliyor. Körler sağırlar birbirini ağırlar misali.