fonradar

Yıllık İzin Parası

öncelikle herkese merhaba.
24.02.1985 doğumluyum askerlik sebebiyle 51 aydan beri çalıştığım işyerimden tazminatımı alarak ayrıldım fakat toplamda 48 gün kullanmadığım yıllık iznim var.
Araştırdığım kadarıyla bunun parasını alabiliyormuşum. Mesleğim satış elemanlığı olduğu için sabit bir maaşım yok ^PRİM USULÜ^çalışıyorum bu yüzden izin param neye göre hesaplanacak bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlara yardımcı oldukları için şimdiden teşekkür ederim.

merhaba, evet içeride izin diye bir şey kalmaması gerekir ve yıllık izinler ilgili dönemde eritilmesi gerekmektedir. Yalnız kalan izin ücretinin ödemesini yapmaları gerekir ve sabit bir ücret almıyorsan 12 aylık brüt kazançların toplanıp ortalaması alınarak bulunur ve o rakam üzerinden ödemesi yapılır

Sözleşmenizde ek bir madde yok ise yıllık izin ödemeniz
ort maaş / 30 * kullanmadığınız yıllık izin gün sayısı kadar yapılır.

Hiç satış yapamadığınız ay herhangi bir ücret almıyormusunuz?

Çalıştığım firma sektöründe çok kuvvetli bir firma olduğu için verilen hedefleri fazlasıyla gerçekleştiriyorduk ama herhangi bir terslik olması durumunda asgari ücret garanti altındaydı

Tamam, maaşınız asgari ücret yani,
izin ücretinizin de asgari ücret üzerinden hesaplanması gerekir.
(Asgari ücret / 30) x kullanılmamış izin günü sayısı, alabileceğiniz izin ücretini bulabileceğiniz formüldür.

öncelikle herkese merhaba.
24.02.1985 doğumluyum askerlik sebebiyle 51 aydan beri çalıştığım işyerimden tazminatımı alarak ayrıldım fakat toplamda 48 gün kullanmadığım yıllık iznim var.
Araştırdığım kadarıyla bunun parasını alabiliyormuşum.
Hizmet süreniz 4 yıl(+3 ay)buna göre yıl bazında 14 günx4 yıl=56 gün yıllık izin süreniz var.