Yıllık izin

Herkese merhabalar,

5 günlük yıllık izini bordroda göstersem bir sıkıntı yaşamam değil mi? Kanunda yıllık izin en çok 3 e bölünebilir diyor ve bir kısmı 10 günden aşağı olamaz deniyor.

Teşekkürler

Ynt: Yıllık izin

blt74 ' Alıntı:
Herkese merhabalar,

5 günlük yıllık izini bordroda göstersem bir sıkıntı yaşamam değil mi? Kanunda yıllık izin en çok 3 e bölünebilir diyor ve bir kısmı 10 günden aşağı olamaz deniyor.

Teşekkürler
çoğu işyerinde uygulanmıyor bu dediğiniz, çoğu işverende habersiz. doğrusu dediğiniz gibi. Fakat bu nedenle sıkıntı yaşayacağınızı zannetmem. duymadım şahit olmadım.

nguroy

Moderator
Forum Yönetimi

Artık yıllık ücretli izinlerin bordroda gösterilmesi gerekmiyor.
Eskiden iş kazaı ve meslek hastalıkları pirimi kesilmezdi izin süresince. Şimdi o uygulama kalktı. Dolayısyla yıllık ücretli izinlerin bordro da bir farklılığı yoktur.
Ayrıca illa göstermek istiyorsanız bence 10 günden aşağı göstermeyin.

blt74 ' Alıntı:
Herkese merhabalar,

Teşekkürler
kanunda yıllık izin süresinin bir kısmı 10 günden aşağı olamaz diyor.. siz 5 günlük yıllık izin kullandırırsanız geriye kalır 9 gün(14 günlük yıllık izin süresine bakarak)..her iki parçada da yıllık izni 10 günden aşağı sürelerde kullandırmış olursunuz. yasalara aykırı fakat ne gibi bir uygulamaya gidilir onu hiç bilmiyorum.

hakankrl

Tanınmış Üye

Peki fiili çalışma koşulu olan sigorta prim teşviği uygulamalarında nasıl yapıyorsunuz, izinli olduğu günler için teşviksiz bildirge veriyor musunuz?

Yıllık izine bu kadar takılacaklarını zannetmiyorum. İş oraya gelene kadar oooooooooo , neler var nelerrr.