ymm yanında staj...

merhaba,ben ymm yanında staj yapmak istiyorum,ama ymm yanında staj yapılmasına sıcak bakılmıyor,sonuçta ymm bürolarında muhasebe öğrenilmiyor,denetimle ilgileniliyor ama ben mevzuatı daha iyi öğrenebileceğimi düşünüyorum,zaten ilerde denetçi olmayı istiyorum,ben bu mesleğe yeni başlayacağım,ymm yanında staj yapmak için bir çok aş ye alınmama rağmen vazgeçtim,şimdi bir ymm yanında staja başlıcam,doğru bir karar mı verdim acaba?

Öncelikle staj yeri bulabildiğiniz için şanslısınız, tebrik ederim bu açıdan, ikinci olarak SMMM yeterlililk sınavında çıkacak konuları baz aldığımızda bu konuları nerde çalışırken daha iyi kavrayabilecekseniz orası sizin için en ideal olandır , belki SMMM yanında uygulamanın içinde öğrenirsiniz belki YMM yanında dışardan da takviye yaparak öğrenirsiniz, önemli olan SMMM yeterlilikte staj zamanlarınızda kendinize ne kattığınız.

Arkadarşım mevzuatı bilmeden nasıl denetim yapacaksın ki; n ymm yanında denetim yapmak demek smmm yaptığı işi çok iyi bilmek demek onun için bence istikametli bir karar. Aynı zamanda tam tastik kapsamında ki firmaların denetiminde bir çok şey öğreniyorsun ben kısa bir süre ymm yanında çalışmıştım orda şu kanaata varmıştım iyi bir denetim elemanı olmak için mevzuatı ve işleyişi çok iyi bileceksin. Başarılar dilerim.