fonradar

Yol Ayrımındayım, önerilerinizi bekliyorum

Ynt: Yol Ayrımındayım, önerilerinizi bekliyorum

Meslekte marka olmak ne demektir, mükelleften hem saygı hemde para aynı anda nasıl kazanılır muhasebeci sadece devlet memuru gibi kayıt yapıp vergi çıkaran kayıt memurumudur yoksa başka birşeymidir ?

Piyasada 90.000 tane smmm var boğaziçili olsanız ne yazar AÖF li olsanız ne yazar hatta artık ilkokul mezunu olsanız ne yazar herkesin belgesi aynı sizin bu kadar belgeli insan içinden farkınız nedir ?

Bir mükellefe gittiniz karşınızdaki ''Arkadaş her yer smmm dolu defterimi neden sana vereyim ? ''Dediğinde cevabınız ne olacaktır ?

Mükellefle hoş sohbet nasıl edilir , nabza göre şerbet nasıl verilir, tahsilat nasıl istenir.

Daha bunun gibi bir sürü soru işareti ve bunların cevabı sadece deneyim ve pazarlama kabiliyetinde yatıyor piyasa ağlak dolmuş herşey sıkıntı, haksız rekabet, tahsilat sıkıntısı, ıvır sıkıntısı, zıvır sıkıntısı, sanki diğer hiçbir sektörde sıkıntı yokmuş gibi en fazla ağlayan gene bizim belgeliler.

Son olarak şunu diyorum şu sınavları bitiripde şu belgeyi bir alayım piyasada SMMM nasıl para kazanıyor, belge nasıl para ediyor, o eskiler tarafından paylaşılan ve kimseye verilmeyen pazardan mükellef nasıl cımbızla alınıyor gerçekten çoğu insana göstereceğim ve hiçbir zaman ağlak olmayacağım.

90.000 tane smmm var, farklılığımızın olması bizi farklı kılar aynen katılıyorum. Bu noktada, farklılığı yaratan aldığımız eğitim olacak. Diyelim ki eğitimler de aynı, o zaman atıyorum kişisel ilişkilerin vs iyi olması olacak.

sayın zeyna78 bu mesleği veya hizmeti ben icraa ediyorsam bir emek veriyorsam bunun karşılığınıda yine benim istemem gerekir değilmi.eğer ben başkasına diyorsam git benim adıma parayı al diye veya başka zorunlu yollar çıkartmaya çalışıyorsam bende bişeyler var demekki.bu meslek devlet memurluğu değil.meslek mensuplarının tahsilat konusunda odalardan veya başka yerlerden yardım beklemelerini doğru bulmuyorum.nitekim odaların veya meslek yasamızında yine bu mesleği icraa edenler tarafından aşındırıldığını unutmayalım.

zeyna78 ' Alıntı:
Bir hocamızın verdiği bilgiye göre şu anda mecliste bekleyen bizlerle ilgili bir yasa tasarısı var.
....
Tasarının numarasını hatırlıyor musunuz veya öğrenme imkanınız var mı?