Yolcu Bileti

13MAYIS85

Katkı Sunan Üye
çalışan personelimiz iş amaçlı seyahatin yolcu biletini kendi adına kestirmiş muhasebe kaydına alabilirmiyim.Ayda 400-500 arası bi rakama denk gelebiliyor bir kaç personelin bilet masrafı.

Ynt: yolcu bileti

Yolcu biletleri fatura yerine geçen belgelerdendir. Ancak firma adına fatura istemeniz daha sağlıklıdır. Bir kereye mahsus olmak üzere işlemenizde bir sakınca yoktur.

şöyleki biz reklam ajansıyız ve aktiviteler düzenliyoruz bu kişileri günlük ssk yapıyoruz ama şahısları görmüyoruz bile ki bu kişlerde sürekli değişiyolar bölgeye yakın olan kişiler seçiliyo demek istediğim bu durumu pek kontrol altına alamıyoruz ve durumu riske etmemek için kayıt yapmıyorum doğru mu yapıyoruz acaba

13MAYIS85 ' Alıntı:
şöyleki biz reklam ajansıyız ve aktiviteler düzenliyoruz bu kişileri günlük ssk yapıyoruz ama şahısları görmüyoruz bile ki bu kişlerde sürekli değişiyolar bölgeye yakın olan kişiler seçiliyo demek istediğim bu durumu pek kontrol altına alamıyoruz ve durumu riske etmemek için kayıt yapmıyorum doğru mu yapıyoruz acaba

Bu ne anlama geliyor. ??
Reklamn ajansı en büyük gider kalemini gider olarak göstermiyormu?

Yanlış mı anladım.?? ???

sayın nguroy ;

bu işi yapan kendi bunyemizde daimi elemanlarımız var onlarda sıkıntı yok çünkü anlaşmalı acentelerimiz üzerinde gidiyor ve her şey şirket adına oluyor tüm giderler ama bu durum yaz ayının gelmesinde dolayı bölgeye yakın acil işlere yönlendirmelerden kaynaklanıyor. bu ay için yaklaşık 400 tl isimsiz veya şaj-hıs adına kesilmiş bilet var muhtemel önümüzdeki ayda aynı durum olur ama ondan sonraki dönem bu istisnaya dönüşür böyledir durum

Ynt: Yolcu Bileti

Uçan kişinin firmanızla ilişkisini belgeli olarak kanıtlarsanız ve yaptığı işin ticari faaliyetinizle ilgili olduğunu o zaman gider yazabilirsiniz.

Ynt: Yolcu Bileti

Yolcu biletlerinde seyahat sigortası olduğu için biletleri taşıyıcı firma seyahat eden adına düzenlemek zorundadır.
Herhangi kaza vs vs durumunda sigorta firmaları açısından önem arz eder.
Bu arkadaşımızın durumu için seyahat eden kişilik X şirketi ve kendi isimlerini biletlerine aynı anda yazdırabilirler
diye düşünüyorum.