Yüklenilen kdv listesinde mahsuplar

beyza

Katkı Sunan Üye
KDV iadesi için listeleri internet sistemine yüklerken küçük fişleri mahsup fişi altında birleştiriyor ve vergi nosuna "3333333333" şeklinde yazıyorum ve onaylıyorum bir sıkıntı olmuyor.

Fakat yüklenilen kdv listesinde vergi ve tc kimlik no hatalıdır uyarısı veriyor.

Geçtiğimiz aylarda böyle bir problem yaşamıyordum. Bir değişiklik mi oldu acaba ?

Ynt: Yüklenilen kdv listesinde mahsuplar

Geçtiğimiz aylardan kast ettiğiniz 53 Nolu KDV Sirkülerinin yayınlandığı 27/01/2010 tarihinden önce mi sonra mı?

aynı şeyi bende yaşadım
ymm mizi aradım ankarayı aradık

yüklenim listesinde yazarkasa fişlerini artık kabul etmeyecekleri için programı ona göre güncellemişler
sebebide : kontrolü açıklaması zor olduğu için artık yazarkasa fişleri yüklenim de yer almayacak.
bu yüzden hata veriyor

Günaydın,
Aynı durumla bende karşılaştım. Eğer bu fişleri yüklenimde kullanmak istiyorsanız tek tek yazmanız gerekiyor diye açıklama yaptılar

kaç satır çıkıyor yükleniminiz tutarlar yüksek mi ?
hangi programa yaptırıyorsunuz ?
yoksa bizim gibi exceldemi uğraşıyorsunuz :(

Günaydın
1500 ile 2000 satır arası değişiyor, Yüklenimler yüksek çıkıyor, o nedenle herşeyden iade talep etmemeye çalışıyorum en ufak ayrıntıya takılıyor vergi dairesi ve oturup tek tek inceliyorlar,
Bizim kullandığımız program nebim normal fatura modulunden fatura dökümlerini excele atıp sonra faturaları tek tek detaylandırıyorum. Yine tek tek uğraşıyorum, Hesaplama yapmaya uygun bir indirim listesi verecek program varmı bilemiyorum