Yüksek lisans yapan da artık 3 yıl staj yapacakmış.

Ynt: Yüksek lisans yapan da artık 3 yıl staj yapacakmış.

Kalan cd'leri toplu olarak yollarlar diye tahmin ediyorum.

bu çok iyi bir haber, konu hakkında nerden bilgi alabiliriz, yeni duydum bu haberi.

m.e.

nguroy ' Alıntı:
hamdilevent ' Alıntı:
istersen profesör ol fayda etmez ;D

Fark eder. Konu ile ilgili branşlarda profösör ünvanı olanlar YMM ruhsatı almaya hak kazanırlar.

hak kazanmazlar
YMM olmak isteyen prof lar sınava girmek zorunda ...

leventars ' Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar ,
Bu konuyu kimse açıklamıyor ama 2009 Ocak Döneminde staja başlamış bulunmaktayım.Dün yüksek lisans diplomamı ismmmo ya teslim ettim stajımın 1 yıl kısaldığı ve aralık ayında başvurmam gerektiğini söylediler.Yeni kanunda yüksek lisans mezunları için bir açıklama ve yönetmelik yokmuş eski yönetmeliğe göre uygulamaya aynı şekilde devam edeceklerini söyledir.Uzaktan eğitim cd leri ne olucak arkadaşlar muaf mı tutulcaz yoksa geri kalanları yolluycaklarmı ?

kafasına göre iş yapıyorlar o zaman yönetmelik çıkmadan hiçbir şey yapamayız diyen yine onlardı...
yeni yönetmelikte bu durum düzenlenmezse dava konusu olsa tekrar bir yıl staj yaptırabilirler..
gerçekten saçma bir durum

belirsizlik var, tam düzenlenmemiş bir konu.
çok da ayıp ediyorlar, zaten böyle bir hak tanınmış önceki yönetmelikte, neden onu yok sayıyorsun bir.
ikincisi, üstüne sıkılmadan lise mezunlarına özel sınavla SMMM hakkı tanıyorsun, diyecek söz bulamıyorum. Pişkinlik az bile gelir.
konunun benimle ilgisi yok ama yüksek lisans yapan ve bu konuyla çok ilgilenen ve mağdur olduğunu düşünen arkadaşlarım var.
m.e.