Yurt dışı harcırah bedeli..???

slm arkadaşlar ;

Nakliye firmasının muhasebesini tutuyoruz,yutdışına çıkan tır şöförünün harcırah bedeli ne kadar ve muhasebe kaydı nasıl oluyor acaba,bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

iyi çalışmalar...

Ynt: yurdışı harcırah bedeli..???

sanırım konu hakkında kimsenin bilgisi yok...sayın moderatörlerden de yardım bekliyorum.ilgi ve alakanız için teşekkürler..

Ynt: Yurt dışı harcırah bedeli..???

Harcırah bedeli belirlenmiş değildir. Bu serbesttir. Ancak devletin kabul ettiği sınırlar var bunların üstünde ödeme yaparsanız fazlası vergilenir.
Ayrıca genelde uygulama masrafların belge karşılığı ödenmesidir. (otel,yemek vb) Belge karşılığı ödeme yapılırsa sınır yoktur.

İkisinin karması şeklinde uygulama larda vardır. Bu konuda forumda çok tartışmalar oldu eskiden. Arama yaparsanız detay bulurusnuz.

sayın moderatör vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkürler...

İkisinin karması şeklinde uygulama larda vardır. Bu konuda forumda çok tartışmalar oldu eskiden. Arama yaparsanız detay bulurusnuz.

pardon iki defa göndermiş oluyorum....... fakat bu ikisi karmada oluyorun net hali varmıdır acaba..yani y.dışı masraflarının hem belgeli olanları gidere alıp hemde harcırah yöntemini seçip gerekli işlemleri yapmak uygunmudur.bunu netleştiremedim ben.

y.dışı masraflarının hem belgeli (ucak bileti.otel fatr.yemek ftr.gibi) olanları gidere alıp hemde harcırah yöntemini seçip gerekli işlemleri yapmak uygunmudur.bu iki yöntemide kullanabilirmiyim. netleştiremedim ben. yardımcı olursanız sevinirim.

Evet sizin seçiminize kalmış. Yani yönetimin prensiplerine bağlıdır.
Ayrı ayrı, veya birlikte uygulayabilrisiniz.