Yurt Dışında Kazanılan Para

Öncelikle yardımcı olan arkadaslara buyuklerıme sımdıden tesekkur ederım. Emınım bu tarz konular forumda sıkca vardır ama bana uygun olanını bulamadım.Şimdi detaylarım acıklım

Ankara merkezli bir inşaat firmasından avrupa ulkesınde yapılmak uzere olan bır işin taseronlugunu almak uzereyım fakat uzerıme herhangı bır sırket yok bu durumda sahıs olarak almayı dusunmekteyım. Göndereceğim personelleri ben ayarlıcam maas larını ana fırma odıcek ve benım avansımdan dusecek (sonucta avrupada resmı bır fırma degılım ) onun dısında burdan herhangı bır malzeme gondermeyecegım dolayısıyla fatura gıbı problemler olmıcak. İş için gereklı malzemelerı ıs sahasında temın edecegım yanı yıne sırket bana santıyede para verecek avansımdan dusecek bende o parayla personel ev yeme ıcme malzeme lokal alımlar gerceklestırecegım. Buraya kadar herhangı bır sıkıntı yok fakat ıs bıttı ana fırmayla muhasebemı yaptım benım adıma odedıklerı personel maaslar sahada odedıklerı avanslar falan kalan mıktarı burda TÜRKİYE'de sahsı hesabıma transfer edecekler fakat meblağlar yuksek olacak bu durumda para benım hesabıma gırdıkten sonra ne yapmam gerekır ve ne kadar vergı yuku cıkar. Bıraz detaylı anlatmak ıstedım net bılgı almak ıcın cunku burdan alacagım tavsıyeler netıcesınde gerekırse fırma kuracagım. Tekrardan yardımcı olan herkese tesekkur ederım.

"Kazanç varsa vergi de vardır." Ayrıca, vergilendirilmiş kazanç kutsaldır.