Yurt Dışındaki Fransız Vatandaşına Danışmanlık Ödemesi

Üstatlarım Merhaba, foruma bugün üye oldum. Vergisel bir hususu öğrenmek istiyorum :
Yurt Dışındaki Fransız vatandaşı ile yine yurtdışında yerleşik bir firmaya firma adı "Mosaic" olsun. ( Türkiye'de Mükellefiyeti yok ) , yurt dışında benim firmam adına danışmanlık yapması için anlaştık. Hizmeti firmam adına yurt dışında verdi. Ben hizmeti alan firmaya yani "Mosaic" e hizmet ihracatı olarak KDV siz fatura düzenledim. Fransız vatandaşına bu hizmet için ödeme yaparken onu vergilendirecek miyim ( herhangi bir stopaj uygulayacak mıyım, % 10, % 15 vs. muhtasarda bildirecek miyim ? )
Yoksa bu vergisel durum Fransız vatandaşı ile Fransız hükümeti arasında mı ?

Görüşleriniz için şimdiden teşekkür eder, saygılar sunarım.

Sayin Ozan Yakar

Yurt Dışındaki Fransız vatandaşı ile yine yurtdışında yerleşik bir firmaya firma adı "Mosaic" olsun. ( Türkiye'de Mükellefiyeti yok ) , yurt dışında benim firmam adına danışmanlık yapması için anlaştık. Hizmeti firmam adına yurt dışında verdi.

KDV siz fatura düzenledim. Dogru
Fransız vatandaşına bu hizmet için ödeme yaparken onu vergilendirecek miyim ( herhangi bir stopaj uygulayacak mıyım, % 10, % 15 vs. . Hayir

Cunku firmanin adina hizmeti yurtdisindan alman ve hizmetten yurt disinda faydalanman

Sayin Ozan Yakar

Yurt Dışındaki Fransız vatandaşı ile yine yurtdışında yerleşik bir firmaya firma adı "Mosaic" olsun. ( Türkiye'de Mükellefiyeti yok ) , yurt dışında benim firmam adına danışmanlık yapması için anlaştık. Hizmeti firmam adına yurt dışında verdi.

KDV siz fatura düzenledim. Dogru

Fransız vatandaşına bu hizmet için ödeme yaparken onu vergilendirecek miyim ( herhangi bir stopaj uygulayacak mıyım, % 10, % 15 vs. . Hayir

Cunku firmanin adina hizmeti yurtdisindan alman ve hizmetten yurt disinda faydalanman

Üstat, çok teşekkür ederim, vakit ayırdınız... Bu bilgiler ışığında işlem yaptım.