Yurtdışına Telefonla Destek Hizmeti Veren Mükellef

Arkadaşlar merhaba;

Başlıkta da belirttiğim gibi Türkiye'de Call Center yani çağrı merkezi gibi çalışıp yurt dışındaki vatandaşlarla randevu ayarlayıp ancak görüşmeyi yurtdışında ki başka bir sigorta acentesine bırakan. O görüşmenin sonunda sigorta işlemi gerçekleşirse komisyon alan (ikinci acentadan) bir mükellefiniz varmı?
Varsa faaliyet konusu kodu nedir?
Nasıl fatura keser
Kdv'den muaf ancak alışlardaki kdv'yi indirim konusu yaparmı? İade kdv hakkımı var
Ayrıca sanırım yurt dışına yapılan bir iş olduğu için bir takım teşviklerden yararlanabiliyorlar bunlar nelerdir?
Bana yardımcı olabilir misiniz?

Arkadaşlar merhaba;

Başlıkta da belirttiğim gibi Türkiye'de Call Center yani çağrı merkezi gibi çalışıp yurt dışındaki vatandaşlarla randevu ayarlayıp ancak görüşmeyi yurtdışında ki başka bir sigorta acentesine bırakan. O görüşmenin sonunda sigorta işlemi gerçekleşirse komisyon alan (ikinci acentadan) bir mükellefiniz varmı?
Varsa faaliyet konusu kodu nedir?
Nasıl fatura keser
Kdv'den muaf ancak alışlardaki kdv'yi indirim konusu yaparmı? İade kdv hakkımı var
Ayrıca sanırım yurt dışına yapılan bir iş olduğu için bir takım teşviklerden yararlanabiliyorlar bunlar nelerdir?
Bana yardımcı olabilir misiniz?

Faaliyet konusu telefonla destek vb olabilir.
Yurt dışına KDV siz fatura keser. (hizmet ihracı)
Elbette alışlarındaki kdv yi indirim konusu yapabilir.
Başka ihracat teşvikleri için şahıs şirketi değil. Kurum olmalıdır. (LTD ; AŞ)

cevabınız için teşekkür ederim. öyleyse sadece iade kdv doğarsa yaralanacak.
Şahıs olduğu için ihracat teşviklerinden yararlanamayacak.

Nizam Bey ihracat teşviklerinden şahıs şirketlerinin yararlanamadığı sadece kurumlara özel olduğunu nerden okuyup bulabilirim. internetten araştıryorum ancak bulamadım

tekrar teşekkürler,bu şekilde bende buldum ancak acaba mevzuatla kanunla dekteklenen bir yerde geçermi diye sormak istedim

Yani benim bildiğim ihracat istisnası sadece kurumlar vergisi mükelleflerine uygulanmaktadır. Eğer bundan yararlanmak istiyorsanız bir Limited şirket haline gelin.