Yurtdışındaki Gerçek Ve Tüzel Kişi.Türkiye'den Ver.Müh .Hizm .İçin İnd.Yararlanılabilir Mi?

ferhat

Moderator
Forum Yönetimi
Üyelik
6 Haz 2005
Mesajlar
5,720
Konum
İSTANBUL
Yurtdışındaki gerçek ve tüzel kişi müşteriler için verilen mühendislik hizmetinin fiilen sunulması ve şartların da sağlanması kaydıyla, söz konusu mühendislik hizmeti nedeniyle 15.06.2012 tarihinden itibaren elde edilen kazançların % 50'si, Kurumlar Vergisi Kanunu’nun 10. maddesinin birinci fıkrasının (ğ) bendine göre geçici vergi döneminde de uygulanmak üzere kurum kazancının tespitinde indirim konusu yapılabilir.
 
Üst