fonradar

Zamanında Manuel Bildirilen Raporların Geç Olarak Sistemden Gelmesi

SerhanSerhan

Tanınmış Üye
İşçinin 12.ayda 10 gün ve ocak 2014 de 15 günlük raporlarını elden geldi ve manuel olarak internetten bildirdik
Mail olarak yani hastane onaylı olarak sisteme düşmedi
ancak bugün yani 13.03.2014 de mail olarak sisteme raporlar onaylamamız için düştü yani aralık 2013 ve ocak 2014 sağlık raporları mart 13 de sisteme onay için düştüler
Bu durumda zamanında manuel olarak girmiş olduğumuz bu raporları
tekrar sisteme düşenleri onaylamamız gerekir mi? Onaylarsak ceza yermiyiz?
Ne yapmalıyım sonuçta manuel bildirmişim
Saygılar

manuel giriş yaptıysanız sıkıntı olmaması lazım. çıktısını aldıysanız yeterli ben de aynı şekilde yapıyorum bu zamana kadar sorun çıkmadı bundan sonra da çıkmaz inş...

Manuel olarak giriş yaptıysanız ve bu kişiyi aylık bildirgede 01-istirahat kodu ile eksik gün gösterdiyseniz zaten rapor onaylanmış gibi sayılıyor.Hiçbir ceza çıkmaz.Rapora onay vermenize gerek yok yani şuan.

Sistemde hala eksikler mevcut.

Aynı durum benimde başıma geldi , ben genede onay verdim henüz bir sorun oluşturmadı ama birşey olur mu ?

Aynı durum benimde başıma geldi , ben genede onay verdim henüz bir sorun oluşturmadı ama birşey olur mu ?

Valla onu bilemeyiz.Haziran/2013 dönemine ait bir raporu onaylamamışız.Geçen hafta geldi ceza tebligatı.İşlemler uzun sürüyor biraz.Ama siz zamanında manuel giriş yaptıysanız ve aylık bildirgede istirahati gösterdiyseniz birşey çıkmaz.Çıkarsada gidip görüşün SGK ile itiraz edin.