fonradar

İhaleli İşlerin Mükellef Bildirimi

ihaleli işlerin mükellef bildirimi
firma istanbul ve antalya da ihaleli iş aldı bunu da mükellef bildiriminde bildiriyormuyuz

İhaleli işten kastınız YYİO veya taahhüt işi ise, ve de elbette bu işin icrası için bir şantiye kurduysanız, bu şube sayıldığı için 413 Nolu VUK GT madde 3.2 uyarınca mükellef bilgileri bildirimi verilmesi gerekir.

Koray Bey,
İrtibat bürolarınıda bildirmemiz gerekir mi?
Ayrıca Şube tescili yapılmış ama merkezden bağımsız mükeelfiyeti olmayan şubeyide bildirmek gerekir mi?

1-Şubeyi mutlaka bildirmeniz gerekir.

2-İrtibat bürosunun mükellefiyeti yoksa (ki normal şartlar altında olmaması gerekir) bildirime konu edilmeyecektir.

bu sene 31 mayısa kadar mükellef bildirim listelerini güncelememiz mi gerekiyor?

Son düzenleme:
Eğer geçen sene verildi ise geçen senenin bildirimi üzerinden olası değişiklikleri değiştirerek 31/05/2013 (uzamaz ise) bildirmeli. (2012 yıl bildirimi üzerinden düzenleme seçeneği ile) Ancak isterseniz sıfırdan da doldurabiliyorsunuz. Tercih sizin.

ihaleli işlerin mükellef bildirimi
firma istanbul ve antalya da ihaleli iş aldı bunu da mükellef bildiriminde bildiriyormuyuz[/QUOTE

Aynı terettüd bende de var. Örneği Firmamız yazılım yapmaktadır. Bir hastanenin sabit 2 personel ile bilgisayar bakım onarım işini ihale ile aldı. Bu hastenede alınan iş ile ilgili ssk dosyası açıldı. 2012 yılında bunları ayrı ayrı şube olarak bildirdim fakat bunun şube mi yoksa merkez dosyasından mı bildirilecek emin değilim.

Erhan Bey tereddüt etmenize gerek yok, iki tane şubeniz var bunları merkezden ayrı olarak bildirmeniz gerekiyor.

1-Aslında mülkiyet te değil, kira da değil, ama bu durumda kira yazmak mülkiyet yazmaktan daha az mantıksız görünüyor.

2-Devlet hastanesinin abonelik numaralarını yazmanız gerekiyor mecburen.

Koray bey fikirleriniz paylaştığınız için teşekkürler.

Kira yazdım İlgili kurumun Vergi nosunu yazdım.

Abonelik numaralarını boş bıraktım.
Ssk no ve çalışan sayısını yazdım gönderdim.