İş Görememezlik Raporu Hk.

merhaba bugun bir çalışan ile ilgili mail geldi.raporlu olduğunu ve işveren onayı beklemektedir diyor.sisteme girince çalışanın e raporunu görüyorum ancak onay diye bir bölüm yok. detay görüntüle -personelim değil-arşive kaldır yazıyor. onay işlemini nereden yapacağım anlamadım ??

yardımcı olurmusunuz.

teşekkürler.

Onay Bekleyen Rapor Listesi başlığı altında, personel bilgileri ve rapor bilgileri yazıyor, oranın en başında da seç sütunu var, seç sütununa tıklayın, sonra detay görüntülemeyi seçin, o ekranda en altta çıkıyor.

teşekkür ederim. detay görüntüle dediğimde
Sigortalinin Son 3 Aylik Kazanci Henuz Goruntulenemiyor, Hesap Fisinden Son Ay Kazanci Giriniz!

diye bir uyarı geldi..onu nerden yapacağım ?

E bildirgeden giriş yapıp, Sigortalı Hesap Fişi İşlemleri menüsünü seçeceksiniz.Bu personel işe yeni mi girdi?

hayır yeni girmedi 14 yıllık eleman.
diğer kişilerde böyle uyarı vermedi ? neden acaba bu kişide bir sorun olabilirmi.

170'i arayın, muhtemelen onlar çözecektir.Çözdüğünüz zaman, sorunun nedeni ve çözümünü paylaşmanız mümkün mü?

170 i aradım. artık beş gün içinde bildirim kaltı takip eden ayın 23 üne kadar onaylayabilirsiniz dedi. son aylık sgk bildirgesini gönderin ondan sonra onaylayın dedi.
bildirgeyi gönderince muhtemelen uyarı gelmeden onay kısmına ulaşabileceğim.

teşekkürler..

170 i aradım. artık beş gün içinde bildirim kaltı takip eden ayın 23 üne kadar onaylayabilirsiniz dedi. son aylık sgk bildirgesini gönderin ondan sonra onaylayın dedi.
bildirgeyi gönderince muhtemelen uyarı gelmeden onay kısmına ulaşabileceğim.

teşekkürler..

Manuel giriş yapmaya gerek yok. SGK dosyanızın e bildirgesini gönderdikten sonra onay bekleyen raporu onaylayabiliyorsunuz. Bu ay bende bu şekilde bir uyarı ile karşılaştım e bildirgeyi gönderince onayladım raporumu. Sıkıntı yok.

Zaten 170 in dediği gibi 5 gün içinde değil rapor tarihini takip eden ayın 23 üne kadar onaylayabiliyorsunuz . Bu yüzden acele etmenize de gerek yok.

Arkadaşlar raporun yazıldığı aydan önceki son 3 aylık kazanç sistemde belli değilse onay veremezsiniz. Diyelim ki Haziran ayına ait bir raporu onaylayacaksınız bu durumda Mart-Nisan-Mayıs aylarının bildirgelerinin gönderilmiş olması gerekiyor. Eğer Mayıs ayı bildirgesini daha yollamadıysanız o yüzden verir o uyarıyı. Ya Mayıs ayı bildirgesini onaylayın ya da o personel için hesap fişi girişi yapın ondan sonra rapora onay verebilirsiniz.