Yeni Ruhsat Alan Arkadaşlar İş Arama Sür

maniac_lord

Katkı Sunan Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Ruhsatımı yeni aldım, halen stajerken çalıştığım işyerinde devam ediyorum. Birkaç yere başvurdum ancak dönüşte olmadı. Gittikçe umutsuzluğa kapılıyorum. Halen stajer pozisyonunda çalışmak çok ağırıma gidiyor. Borçlarım olduğu için buradan da çıkamıyorum maalesef. Büro açsam müşteride yok. Şu anki işimde 2700 tl alıyorum. Ne yapsam bilmiyorum. Benim durumumda olan var mıdır?
Bazen istanbul dışında büro açmayı düşünüyorum, örneğin düzce gibi küçük yerlerde müşteri bulmak istanbula göre daha kolay olur mu acaba?

Hem stajyersin hem de 2700 lira alıp şikayet mi ediyorsun??*

Stajerken çalıştığı yerde devam eden smmm arkadaşımız belgesini alınca pozisyonunda yada maaşında değişiklik olmamış ,

çoğumuzun başına gelen şey aslında bu kırılma noktası oluyor buda sanırım :) ya büro açılışı yada iş değişikliği oluyor devamında

arkadaşım başvurularına dönüş olmuyorsa buda demektir ki mali müşavirlik mesleğine bizim verdiğimiz değer piyasada verilmiyor.
tam rekabet piyasası normal karşılaman lazım.istanbul da olmuş 40 bin mali müşavir.hep yazıyorum burda konuşuyoruz tartışıyoruz ama
maalesef mesleğin durumu kötü.hiç olmazsa ismmmo ya üye arkadaşlar mayısta bu bilinçle oda genel kurulunda oyunu kullansa.

Keşke belge iş yapsa sen otursan dimi
1 adım önde olmak olmamalı mesele
belgenin hakkını vermektir
etrafımda ki belgeli bazı arkadaşları bildiğimden yazıyorum
herneyse mesleğin gidişatını bu kadar kolay belge verilmesinden dolayı
iyi görmüyorum ama naparsın bu işe devam.....

Belgenin kolay verildiği konusuna katılmıyorum. Staja başlatma dahil herkes ortalama 5-7 arası senesini bu belgeyi almak için veriyor. Şimsi bide spk eklemişler. Daha nasıl zor olailiyor? avukatlar hakimler direkt mezun oluyor stajdan sonra mesleğe başlıyor. bizim gibi adaletsizlik yok hiçbir meslekte. Ben ticaret lsesi bitireceğim,2 yıl muhasebe yüksek okul okuyacağım,sonra işletmeyi bitireceğim.staja başlama sınavı sonra staj sonra yazılı bitirme daha ne olsun?

Son düzenleme:

Ben belge iş yapsında, oturayım diye birşey demedim. Tabikide belgenin hakkını vermek önemli. Ancak iş bulmak yada büro açmak kolay değil. Ayrıca kolay belge verildiği filan yok, spk ve ingilizce filanda eklendi artık sınavlara. Kendi adıma konuşuyorum, 3 sene ticaret lisesi, 4 sene işletme lisans, 2 sene işletme yüksek lisans, smmm ruhsatı ve 5 sene tecrübeyle iş bulmakta zorlanıyorum. Mesele kolay belge verilmesi değil, meslekte dayanışmanın olmaması.

Belgenin kolay verildiğini başka yerlerde söylememenizi tavsiye ediyorum. İyi dualar almazsınız :)

Merhaba Arkadaşlar,

Ruhsatımı yeni aldım, halen stajerken çalıştığım işyerinde devam ediyorum. Birkaç yere başvurdum ancak dönüşte olmadı. Gittikçe umutsuzluğa kapılıyorum. Halen stajer pozisyonunda çalışmak çok ağırıma gidiyor. Borçlarım olduğu için buradan da çıkamıyorum maalesef. Büro açsam müşteride yok. Şu anki işimde 2700 tl alıyorum. Ne yapsam bilmiyorum. Benim durumumda olan var mıdır?
Bazen istanbul dışında büro açmayı düşünüyorum, örneğin düzce gibi küçük yerlerde müşteri bulmak istanbula göre daha kolay olur mu acaba?

hemen hemen aynı durumdayım bende belgeyi yeni aldım 3 000 TL maaş alıyorum kurumsal bağımsız denetime tabi bir şirkette çalışıyorum şirkette müdürlük posizyonu boş yani iki kişi aday var bir ihtimal ben olabilirim.
Ancak diğer taraftan muhasebe bürosuna ortak olma niyetim var 3,5 yıl maaşlı çalışıp belli oranda defter ile bu işe başlasam mı diye düşünüyorum açıkçası.

Piyasada bir anormallik var sanırım, en az 50 yere iş başvurusu yaptım internetten sadece 5 tane firma bakmış cv'me çok ilginç.

Piyasada bir anormallik var sanırım, en az 50 yere iş başvurusu yaptım internetten sadece 5 tane firma bakmış cv'me çok ilginç.

Piyasalar iyi değil ondan dostum. İşçilik maliyetleri oldukça arttı firmaların zaten gizli bir kriz vardı hepten alevlendi. Ülke olarak şuan Emlaktan besleniyoruz.. Genel olarak söylüyorum tabi ekonominin hacmine oranla..