Aylik Bildirgeyi Vermeyi Unuttum

geçmiş olsun .. cezalı duruma düştünüz.. kişi başına asgari ücretin beşte biri oranında ceza ödeneiyor diye biliyorum . (yanlışım olmasın üstadlar daha iyi bilir )

kaç kişilikti aphb ?

1.647 / 5 = 329,40 ( 1 sigortalı için)

70 KİŞİ. Yandık desenize.

70 kişi olması sorun değil korkmayın :)

5510 sayılı kanun 102. madde c bendi der ki;

Belgenin asıl olması halinde aylık asgari ücretin iki katını geçmemek kaydıyla belgede kayıtlı sigortalı sayısıbaşına, aylık asgari ücretin beşte biri tutarında idari para cezası uygulanır. Yani iki asgari ücreti geçemez.

Arkadaşımında belirttiği gibi asgari ücretin 2 katını geçmez ceza.

Elden ek9 aylık prim ve hizmet belgesi düzenleyerek kuruma vereceksiniz. Süresi geçtiği için teşvikten de yararlanamayacaksınız. Kanun numarasınu 00000 yazarak vereceksiniz.

70 kişi olması sorun değil korkmayın :)

5510 sayılı kanun 102. madde c bendi der ki;

Belgenin asıl olması halinde aylık asgari ücretin iki katını geçmemek kaydıyla belgede kayıtlı sigortalı sayısıbaşına, aylık asgari ücretin beşte biri tutarında idari para cezası uygulanır. Yani iki asgari ücreti geçemez.

Oh çok şükür, Çok teşekkürler :)

%5 teşviği var ise 70 kişi için yaklaşık kişi başı 85 TL desek 5.950 TL bir indirim de (kesilecek ipc daha yüksek) ölmüş oluyor. Bu da ipc ve gecikmenin yanında ... :(

Şimdi posta yapıp gönderdim bu ek 9 belgesini ve dilekçeyi. Posta ile olmasında sakınca yoktur diye düşündüm. Ayrıca hizmet dökümü ve tahakkuku internetten almam mümkün olacak mı? hem ne kadar sürede sisteme işlerler, bazıları e devletten baktım görünmüyor demeye başladı da?

Posta taahhütlü/iadeli taahhütlü mü? İnt. üzerinden tahakkuk alamazsınız. Posta ilgili müd. ulaşacak onlar bilgisayar kayıt işlerini yapacak bir haftayı bulabilir.

üç vakte kadar... ilgili memurun ne kadar zamanda işlemi tamamlayacağına bağlı.