İşyeri Tescil

kadirdiloglu

Katkı Sunan Üye
Merhaba,

İnternet ortamında işyeri tescil işlemi yapmak istiyoruz. İstenen bilgiler arasında Yönetici Bilgileri diye kısım var. Sanırım bildirge sözleşmesi de orada yazılanlara geliyormuş. Bizim yönetim kurulunda 3 kişi var. Bu üç kişiyi de yönetici olarak mı bildirmek gerekir? Yoksa bunlardan birini bildirmem yeterli mi?

Merhaba
E-bildirge kullanıcı bölümünden bahsediyorsanız bir kişiyi seçip onu bildireceksiniz.

merhaba kolay gelsin ben yeni bi işyeri girişi yapıcam.sadece muhtasar yükümlülüğü olucak.şu an için sigortalı çalışanı yok. interaktiften muhtasar yükümlülüğü açtırıcam ancak sgk ile ilgili yapmam gereken nedir.işyeri tescilinde sigortalı sayısı ve başlama tarihi soruyor.yazmadan geçirmiyor.

Merhaba,

İnternet ortamında işyeri tescil işlemi yapmak istiyoruz. İstenen bilgiler arasında Yönetici Bilgileri diye kısım var. Sanırım bildirge sözleşmesi de orada yazılanlara geliyormuş. Bizim yönetim kurulunda 3 kişi var. Bu üç kişiyi de yönetici olarak mı bildirmek gerekir? Yoksa bunlardan birini bildirmem yeterli mi?

Eğer anonim şirketse 3 kişiyide yönetici bilgileri kısmına yazın. Ortak bilgileri bölümünü boş geçin.

merhaba kolay gelsin ben yeni bi işyeri girişi yapıcam.sadece muhtasar yükümlülüğü olucak.şu an için sigortalı çalışanı yok. interaktiften muhtasar yükümlülüğü açtırıcam ancak sgk ile ilgili yapmam gereken nedir.işyeri tescilinde sigortalı sayısı ve başlama tarihi soruyor.yazmadan geçirmiyor.

Orada "sigortalı çalışanım yok" gibi bir bölüm olması gerekiyor. Orayı işaretlemeniz lazım.

Yazsanızda sorun olmaz ama anonim şirketlerde ortak yok yönetim kurulu üyesi var ise ortak bilgisi girmek zorunlu değil.

Ortaklık yapısı şöyle; 4 kişi şahısa ait, 1 kişi tüzel kişilik hissesidir. Bunları ortak olarak bildireceğim. Bir de bu ortaklar arasından yönetim kurulu yapısı oluşuyor. Bu durumda ben yönetici diye kimi/kimileri yazmalıyım?