Muhtasar Prim Ve Hizmet Beyan Şifresi Alma Hk.

karakaya_

Katkı Sunan Üye
Merhaba,

1003B ücretlere ilişkin verilecek muhtasar ve prim hizmet beyannamesini kendi şirketimiz adına şifre alıp göndermek için belirli net satış ve aktif büyüklüğü geçmemiz mi gerekiyor
yoksa her şirket bu şifreyi vergi dairesinden alabilir mi ?

Şifre olayı yok, onu iptal ettiler sanırım, bir ara bahsedildi. Normal mali müşavir şifresi ile gönderilecek.

Arkadaşlar Bursa da olan bir mükellef 2020/01 dönemi sigorta yı muhtasarla birleştirerek mi verecek?

Arkadaşlar Bursa da olan bir mükellef 2020/01 dönemi sigorta yı muhtasarla birleştirerek mi verecek?

Arkadaşlar günaydın, Bursa daki mükellefim için ebildirge v2 den sigorta onayladım, tahakkuku ödediler. Ben sonradan durumu farkettim, sgk bildirgesini iptal ettim. Şimdi muhsgk sgk bölümünde ek bildirge olarak gireceğim değil mi? Sorun olur mu acaba? Ya da bir yanlışlık var mı yaptığımda?

Üstat selam.Şifre olayı yok dedin ya, hani 1003B beyanı için firmalar isterse özel şifre alabilirler di? Ben onlardan bahsettiğinizi sanarak sordum.

Anladım, bende bugün biraz detayına baktım. Evet, firmalar ve apartmanlar gibi kendi beyanını gönderenler için 1003B varmış şifre alacaklarmış. Normal vergi mükelleflerini 1003A ile biz kendi şifremiz ile göndereceğiz.
Teşekkürler üstad.